Samsung Galaxy S5 bei Gear aksesuarų patirtis

Kiekvienų metų pavasarį Samsung kompanija pristato savo jau klasikinį tapusį Flagman’ą – Galaxy S serija arba kaip žmonės ankščiau mėgino vadinti, iPhone žudiku. Tačiau šie metai buvo šiek tiek skirtingi, Samsung kompanija Mobile World Congress pristatyme neapsiribojo tik S serija, o kartu pristatė ir Gear (jau nebe Galaxy) nešiojamų įrenginių trio. Na, o šiandien ryte mums buvo proga vieniems iš pirmiausių išmėginti šiuos keturis naujausius produktus.

Pristatymas prasidėjo keletu įdomiais faktais:

 • Išmaniųjų telefonų dalis Baltijos šalyse 2013-ųjų pabaigoje siekė 54 % (2012 – 37%)
 • Lietuvoje 2013 m. išviso buvo virš 400 tūkstančiai išmaniųjų įrenginių vartotojų.
 • Lietuvoje išmaniųjų telefonų rinkoje „Android“ užima 83 % rinkos.
 • 2012 m. populiariausi telefonai su 3 – 4 colių ekranais.
 • 2013 m. 4 – 4,5 colių ekranai. Tikriausiai nesunku nuspėti ir ateities tendencijas.

 

Samsung Galaxy S5

Pastaraisiais metais Galaxy serijos naudotojai pradėjo skųstis dėl labai netvarkingos operacinės sistemos, jos veikimu, bei nereikalingomis funkcijomis kaip valdymas gestais ar akimis. Panašu, kad šiais metais jie tikrai įsiklausė į atsiliepimus. Pasakysiu atvirai, kai pirmą kartą gyvai pamačiau S5, pamaniau, kad tai Note 3, dėl savo didesnio korpuso, bei šiek labiau stačių kampų.

 

DSCF4399

 

Pradėkime nuo svarbiausio dalyko, programinės sąsajos. Duokit S5 bet kuriam Galaxy serijos telefono naudotojui ir jis jausis kaip namie. Pakeitimai darbalaukyje, bei aplikacijų laukelyje realiai yra tik kosmetiniai, įdiegta daugiau ryškių spalvų, bei paprastesnis įvaizdis su mažiau bereikalingų skilčių. Atrodo daug švariau (angl. Flatter look). Didesnius skirtumus galima pastebėti nustatymų skiltyje, nuo šiol visi nustatymai yra išdėlioti vienoje ilgoje skiltyje, tad jau nebereikia kaitalioti daug skirtingų kortelių. Dėl to valdymas turėtų būti daug paprastesnis. Viskas veikė labai sklandžiai, be jokių pastebimų strigimų.

DSCF4402

Tačiau be šių paprastinimų jie vistiek išlaikė savo abejotinai naudingas rankų ar akių gestų funkcijas, tačiau prie jų pridėjo keletą daug labiau naudingų funkcijų kaip:

 • Širdies rimto matuoklis – po kamera, prie LED blykstės įmontuotas matuoklis ant kurio pakanka padėti pirštą ir ramiai palaikyti. Tereikia nueiti į S Health aplikaciją, bei pro ten tai atlikti. Užtrunka apie 5 sekundes. Panašu, kad Samsung šį matuoklį diegs praktiškai visur, nes ir visuose dėvimuose įrenginiuose tai yra įmontuota.
 • FingerPrint Scanner – į „home” mygtuką integruotas piršto skeneris su kuriuo galima atrakinti prietaisą, naudoti kaip kodo alternatyvą PayPal sistemai arba užrakinti tam tikrą priėjimą prie telefono turimų failų. Iš pat pradžių buvo šiek tiek sudėtinga tinkamai nuskaityti piršto odelę, tačiau praėjus keletai minučių ir perpratus veikimą, problemų neturėtų kilti.
 • Ultra Power Saving – kaip jau galima iš pavadinimo suprasti, rėžimas kuris maksimaliai saugos bateriją. Jo įjungimas užtrunka apie 15 sekundžių, kol išjungia visus internetinius, bei kitus nereikalingus duomenis ir palieka tik pagrindinius ryšius. Visa vartotojo sąsaja sudedama į vieną laukelį tik su keletu funkcijų, o ekranas šviečia tik juoda bei balta spalva
 • Download Booster – sistema kuri sujungia Wifi bei mobilų internetinį ryšį ir dėl to failus galima atsisiųsti vos ne dvigubai greičiau negu tik su Wifi.
 • Easy arba Kids Mode – supaprastinta sąsaja, kad būtų galima kuo greičiau suprasti veikimą. O vaikams be atsisiunčiamų žaidimų yra ir integruoti Samsung žaidimai su gyvunėliais, jų aprengimas ir kiti panašūs dalykai.

DSCF4403

Telefono valdymas viena ranka nebuvo per daug sudėtingas, bet kai kuriems jis galės pasirodyti per didelis. Nauja nugarinė dalis labiau primena 2012 metų Nexus 7 negu Note 3, nors ne tokia minkšta kaip Nexus. Telefonas nesunkus, bei plonas, nebesijaučia taip pigiai kaip S4. Bei nuo šiol jis turi ir IP67 tad telefoną galima laikyti iki 30 minučių vandenyje arba kitoje šlapioje aplinkoje. Micro USB  yra uždengta plastmasiuku, kuri nuo šiol yra 3.0 tipo kaip ir Note 3. Na, kamera be vos ne eilinio pikselių padaugėjimo įgijo ir gan naudingą fokuso pakeitimo funkciją, galima nuotraukos elementus tolimoje išryškinti, išblukinti arba palikti pusiausvyrą tarp artumos ir tolumos. Panašu, kad šiemet visi būsimi Flagmana’i turės šią funkciją, kaip ir neseniai pristatytas HTC One.  Na, o ekranas kaip jau tradiciškai tapo, Super Amoled tipo, rezoliucija išliko ta pati, Full HD, panašu, kad didžioji dalis gamintojų baigė rezoliucijų karą mobiliuosiuose įrenginiuose. Ekranas labai ryškus, matymo kampai puikūs, o spalvos labai sodrios, bei puikiai dera su vartotojo sąsaja.

 

Gear 2 bei Gear Neo

Prieš pusmetį, rugsėjį išleistas originalus Galaxy Gear viso labo buvo tik „bandomasis triušis”. Supratę ką padarė blogai, o ką gerai, štai naujieji jo pasekėjai. Esminiai skirtumai tarp Gear 2 bei Gear Neo yra tie, kad Gear 2 turi kamerą

 

Kairėje Gear 2, dešinėje Gear Neo

Kairėje Gear 2, dešinėje Gear Neo

Pirmas dalykas kuris krenta į akys, tai atsiradęs fizinis mygtukas įrenginio įjungimui/išjungimui priekyje,  o ankščiau, šone. Nors gal ir neatrodo patraukliai, bet aš manau, kad taip jį naudoti bus tikrai patogiau, negu ieškoti kažkur pasislėpusiu mygtuko šone, kad jį įjungtum. Esminiai skirtumai tarp Gear 2 bei Gear Neo yra tie, kad Gear 2 turi kamerą, kuri yra perkelta į korpusą, vietoje dirželio (kurį jau dėl šios priežasties galima keisti, taip išreiškiant savo skonį bei stilių), bei yra daug smulkesnė. Bei Gear 2 yra labiau „prestižinis” dėl savo konstrukcijos, kuri turi metalinį korpusą, kai tuo tarpu Neo plastmasinį. Taip pat jie abu turi integruotus širdies ritmo matuoklius, po laikrodžio korpusu. Šie laikrodžiai nuo šiol dirba su Samsung sukurta Tizen operacinė sistema vietoje Android, kuri padeda ilgiau išlaikyti, iki 3 dienų. Valdymas buvo greitai peprantamas, ekranas ryškus bei gražus, bei jie nesunkūs.

 

Gear Fit

Tai yra pirmas pasaulyje išmanusis laikrodis su lenktu aukštos rezoliucijos Amoled ekranu. Pats įrenginys yra labai lengvas, bei patogiai laikosi ant rankos, valdyti sugebėtų ir pirmokas, jis toks paprastas. Anot Samsung Lietuva atstovų šis prietaisas bus dažniausiai perkamas jaunimo. Teigiama kaina 700 litai, prekyboje atsiras Balandžio 11 dieną. Man asmeniškai šis laikrodis labai patiko, kai tuo tarpu Gear laikrodžiai įspūdžio nepaliko.

Gear gaminių linija

Gear gaminių linija

 

Samsung Galaxy S5 bei jos Gear gaminių trio linija bus pristatyta Balandžio 11 dieną, tad laukti liko nebe daug. Gear Fit teigiama kaina 700 litai, prekyboje atsiras Balandžio 11 dieną.  Man asmeniškai Gear Fit laikrodis paliko labai gerą ispūdį, tik tiek, kad kaina bus ne daug kam patraukli. Na, o tuo tarpu Gear laikrodžiai didelio įspūdžio nepaliko. S5 kainos pirmomis savaitėmis galime tikėtis virš dviejų tūkstančių, laikui bėgant kris.1 komentaras

 1. […] tarnavimo laiką. Tačiau didesnių skirtumų bei pakeitimų reikėjo palaukti iki Galaxy S5 pristatymo, kadangi plikai akiai pastebimi skirtumai buvo tik […]

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas