Pastarieji dveji metai sulaukė labai didelio mažų – 7 colių planšetinių kompiuterių pasisekimo. Viskas prasidėjo kai kompanija Google 2012 metais pristatė Nexus 7 už neregėtai mažą kainą bei turėdamas vos ne tokias pat specifikacijas kaip dvigubai brangesni įrenginiai. Ir galima drąsiai teigti, kad būtent šis prietaisas ir buvo pavyzdys jau esamiems sukurtiems kitų operacinių platformų mažoms planšetėms. Na ir nors Samsung kompanija kiekvienais metais atnaujindavo savo planšečių pasiūlą, tačiau jie praktiškai nieko nesiskirdavo, turėdavo tuos pačius silpnus procesorius bei mažos rezoliucijos ekranus. Vienintelė aukštos klasės maža planšetė iš Samsung stovyklos buvo tik tais 2011 metais, kai jie pristatė Galaxy Tab 7.7 . Na ir panašu, kad Samsung tai pastebėjo, bei dabar savo rankose turime dar tik prieš kelis mėnesius šviežiai iškeptą, naują tikrai aukštos klasės mažą planšetę – Galaxy Tab Pro 8.4.
Apie patį įrenginį
Tai jau tikriausiai tapo įprasta, Samsung pasirinko ekrano įstrižainės dydį tokį, kad išsiskirtų iš kitų gamintojų stovyklų, šį kartą tai 8.4 colių įstrižainė. Kai kurios kitos 8 colių planšetės yra gan sunkiai laikomos patogiai vienoje rankoje dėl per didelio pločio, na, o šiuo atveju Samsung ekraną praplėtė į viršų, tad vienoje rankoje jį laikyti iš tikrųjų yra gan komfirtabilu.
Fiziniai įrenginio mygtukai jau tapo išskirtiniu Samsung mobilių įrenginių bruožu ir nepanašu, kad artimoje ateityje jie to atsisakys. Na bet jie šį tą pakeitė, vietoje „Menu/Settings” mygtuko įtaisė „Multitasking”, gretimai fizinio „Home” bei „Back”. Kodėl jie pakeitė „Menu” mygtuką niekas negali patvirtinti, tačiau tai gali būti dėl Google įtakos išlaikyti Android įrenginius kuo panašesnius.
Planšetės viršuje randame ausies garsiakalbį, kuris žinomą skirtas skambinimui, įdomu ar daug kas tai naudoja? Bei be dviejų papildomų jutiklinių sensorių, priekinė 2 MP kamera vaizdo pokalbiams arba”for selfies”. Dešinėje pusėje randame įjungimo/išjungimo funkciją kuri dažniausiai naudojama išjungimui, nes įjungti galima daug greičiau bei patogiau su „Home” mygtuku, bei garso reguliavimo mygtukai. Patys mygtukai yra sukurti labai gerai, nėra nei per kieti, nei per minkšti, kad prilietus jį kraipytusį į visas puses. Žemiau šių mygtukų randame „irda” sensorių su kuriuo teoriškai būtų galima valdyti savo televizorių. Tačiau ne tik tai, kad ši funkcija pasirodė man asmeniškai visiškai nereikalinga, bet ir paties Samsung sukurta WatchOn aplikacija nėra suderinama su šiuo prietaisu, su kuriuo būtų galima valdyti savo TV be nuotolinio pultelio.
Viršuje įmontuotas standartinė 3.5 mm ausinių jungtis, o apačioje 2.0 Micro USB kartu su pagrindiniu mikrofonu pokalbiams bei garso įrašymui bei iš abiejų pusių stereo garsiakalbiai kurie groja gražiai bei švariai, tačiau jie turi minusų. Laikant planšetę „landscape rėžimu visiškai nesunku juos uždengti pirštais ir dėl to garsas tampa prislopintas ir dažnai net nepastebi to, tai gan dažnai kartojasi.
Planšetės galinė dalis yra pagaminta iš tos paties medžiagos kaip ir Note 3, ši medžiaga imituoja susiūtą odą, tačiau tai yra viso labo kietas plastikas, tačiau tai yra daug geriau negu buvęs blizgus plastikas kuris labai greitai rinkdavo pirštų antspaudus, nešvarumus bei dėl to patys įrenginiai nesijausdavo saugiai rankoje, šiuo atveju problema išspręsta. Bei viršuje matome 8 MP pagrindinę kamerą greta LED blykstės.
Bei mūsų turimas modelis turi micro SIM kortelę 4G LTE ryšiui, bei visi modeliai turi ir Micro SD kortelę kuri palaiko iki 64 GB laisvos atminties.
Ekranas
Panašu, kad Samsung nusprendė peršokti savo konkurentus, tad vietoje jau tapusio standarto Full HD rezoliucijos ekrano įmontavo dar didesnės rezoliucijos ekraną – net 1600 x 2560 (WQXGA). Ponai ir ponios! To pasekmė yra tai, kad ši planšetė turi didžiausią pasaulyje pikselių detalumą visų planšečių rinkoje, net 359 PPI. Tačiau vietoje jau įprasto tapusio Amoled ekrano, čia yra standartinis LCD TFT ekrano tipas.
Nuo pat pirmo ekrano įjungimo karto aš buvau labai sužavėtas šiuo ekranu, ekranas turi daugiau detalumo negu reikia ir net nesistenkite ieškoti atskirų pikselių taškelių, spalvos yra labai ryškios bei puikiai subalansuotos, tad jos yra tikroviškos.
Programinė įranga bei bendras veikimas
Prieš išleidžiant į viešumą šią planšetę, mobiliųjų įrenginių bendruomenė buvo labai nepatenkinta esama TouchWiz vartotojo sąsaja. Funkcijų skaičius žaibiškai didėjo, tad reikėjo jas kur nors sutalpint, dar nešnekant apie viso įrenginio tinkamą optimizavimą, kad jis greitai veiktų bei turėtų gerą baterijos tarnavimo laiką. Tačiau didesnių skirtumų bei pakeitimų reikėjo palaukti iki Galaxy S5 pristatymo, kadangi plikai akiai pastebimi skirtumai buvo tik keli.
Vienas iš jų Magazine UX (User (E)xperience?) Jis prieinamas iš pagrindinio darbalaukio slenkant į bet kurį šoną, na ir realiai tai yra Google Now, FlipBoard bei BlinkFeed mišinys. Tenais galima pasirinkti savo mėgstamas naujienas, naujienų puslapius, hobius bei vėliau iš jūsų pasirinkimo jums teiks jums įdomias naujienas. Bei ten taip pat yra integruota ir el. pašto paskyra bei kalendorius, tad jus turėtų apie ateinančius įvykius pranešti. Na, o aš asmeniškai Magazine UX praktiškai nenaudojau, nors nustačiau savo mėgstamus interesus, tačiau nieko įdomaus neparodė.
Kiti skirtumai buvo smulkesni, kaip atnaujintas „multitasking” skyrelis, „notification shade” ar nustatymų skyrelis, kuris man pasirodė labai painus ir nepatogus naudoti, tam net sukūrė nustatymų paieškos mygtuką, TouchWiz versija Galaxy S5 telefone šiuo atveju buvo daug geresnė. Bei visi buvę valdymai ranka ar akimis čia išlieka su keliomis smulkiomis naujomis galimybėmis, asmeniškai nepastebėjau, kad šios funkcijos būtų naudingos ar vertos naudoti.
Bei kaip visi Samsung įrenginiai, ši planšetė turi Samsung Apps parduotuvę kur galima rasti Samsung įrenginiams skirtų aplikacijų ar surasti įvairiausių nuolaidų mokamoms aplikacijoms. Planšetė veikia naujausia Android versija – 4.4.2 KitKat.
Na ir žinoma koks planšetinis kompiuteris bus be filmų ar filmukų žiūrėjimo ar be žaidimų? Taigi, geros naujienos, šis įrenginys tam puikiai tinka. Ištikrūjų nepavyko rasti žaidimų kurie sunkiai dirbtų vežami vieno iš greičiausio pasaulio procesoriaus Snapdragon 800 dirbdamas 2.3 Ghz, tačiau ilgiau padirbus šiek tiek kenčia ir komfortas, planšetė tampa šiltoka, tad kai kam tai gali trukdyti. Na, o Multimedijos atžvilgiu irgi puiku, kadangi ekranas yra puikios kokybės tam naudoti yra vienas malonumas. Tačiau joks prietaisas nėra tobulas, kaip ir šis, garsiakalbiai nėra tobuloje pozicijoje, nes planšetę laikant šonu, jie greitai užsidengia, bei šiek tiek gali trukdyti „capacitive” mygtukai, netyčia juos užspaudus. Tačiau visa tai yra labai nedidelė kainą už kurią reikia mokėti bendram plane.
Baterijos tarnavimo laikas buvo puikus, nesunkiai išlaikydavo 5 valandas ir daugiau interneto naršymo, jeigu žaidžiama, tuo metu turėtų laikyti apie 2-3 valandas, priklausant nuo planšetės procesinių veiksmų apkrovimo. Na, o savaiminis išsikrovimas buvo labai nedidelis.
Kamera
Pagrindinė galinė kamera yra 8 MP su LED blykste, bei priekinė kamera vaizdo pokalbiam 2 MP. Paprastam socialinių tinklų naudojimui ar „esmės pagavimui” šios kameros pilnai užteks, bet neverta tikėtis didelių lūkesčių, taip esant geroms apšvietimo sąlygoms nuotraukos gali išeiti tikrai neblogos, bet tamsoje jos tikrai nėra geros.
Taip pat yra daug kameros funkcijų kaip siužeto pasirinkimas (panorama, sound shot, HDR, trintukas etc.), nepertraukiamas fotografavimas ~3 kadrai per sekundę, programinis kameros stabilizavimas, nuotraukų balansų keitimas ar filtrai jūsų soc. tinklams.
Apibendrinimas
Jeigu jūs visados norėjote kompaktiškos, delne telpančios planšetės, kuri turėtų aukštos klasės specifikacijas, kurią naudotumėte ar Multimedijai ar tiesiog praleisti laisvalaikį. Tai ši planšetė yra puikus pasirinkimas! Ekranas yra vienas iš gražiausiausių rinkoje, viena iš galingiausių mobilių įrenginių jėgainių. O už visą tai reikės pakloti nei daug, nei mažai, šiuo metu Lietuvoje jį galima įsigyti už mažiau negu 1300 Lt.