ESET pristato nemokamą programėlę „Android“ telefonų apsaugai – Eset USSD Control

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristato nemokamą saugumo programą (angl. application) „ESET USSD Control“, specialiai sukurtą apsaugai nuo kenkėjiškų USSD kodų. Sparčiai plintančiomis USSD kodų atakomis kibernetiniai sukčiai taikosi į išmaniųjų telefonų su „Android“ operacine sistema vartotojus.

Išmaniųjų telefonų vartotojus kibernetiniai nusikaltėliai vilioja nuorodomis į interneto svetaines, SMS žinutėmis ar QR kodais, kurie slepia kenksmingą USSD kodą. Įdiegtas telefone, jis gali ištrinti visus ten saugomus duomenis arba perkrauti gamyklinius nustatymus nuotoliniu būdu.

„ESET USSD Control“ leidžia vartotojams patikrinti ir blokuoti kenkėjiškus telefono numerius bei interneto svetaines, dar prieš atveriant juos. Taip programa užtikrina, jog visi duomenys telefone išliks saugūs“, – sakė Tibor Novosad, ESET „Mobile Applications“ skyriaus vadovas.

ESET programėlę galima nemokamai parsisiųsti iš interneto parduotuvės „Google Play“. Įsidiegę ją telefone, vartotojai specialiu ESET USSD testu gali patikrinti ar jų išmanieji įrenginiai yra atviri atakoms – http://www.eset.com/tools/ussdtest.

Atradusi kenksmingą kodą telefone, „ESET USSD Control“ kiekvieną kartą įspėja vartotoją atskirame lange, taip pat blokuoja tokio kodo veiklą. Siekiant apsaugoti išmanųjį telefoną nuo USSD kodo atakų, vartotojai turi aktyvuoti „ESET USSD Control“, kad jis automatiškai tikrintų potencialias atakas. 
USSD (Unstructured Suppplementary Service Data) kodas – prasideda ženkliuku „*“ ir baigiasi „#“ – naudojamas GSM ryšio telefonuose. USSD kodai dalyvauja įvairiuose telefono procesuose, kaip kad naudojantis WAP naršykle, vietos nustatymo ar kitomis paslaugomis. Jie taip pat atsakingi už telefono IMEI numerio bei gamyklinius nustatymus. Būtent į pastaruosius taikosi kibernetiniai nusikaltėliai, kenksmingais USSD kodais siekiantys ištrinti duomenis ar perkraudami gamyklinius nustatymus.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Parengta pagal „Eset“ pranešimą spaudai.2 komentarų

  1. Tomas Morkūnas parašė:

    Mano Sony Xperia S apsaugotas ir taip 🙂

  2. Gediminas Bogušis parašė:

    Na atsarga gedos nedaro 😉

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas