Klausk Androido – Atsakymai [3]

Na štai ir atėjo ketvirtadienis, kuomet męs pateikiame atsakymus į mūsų savaitinės rubrikos užduotus klausimus. Šį kartą klausimų buvo nei daug nei mažai, net trys, bet štai nustebino trečiasis klausimas, kuomet vienas iš aktyvių rubrikos skaitytojų uždavė gan įdomų klausimą temos autoriui Pauliui. Visko neišduosime, tad jeigu įdomu, skaitykite visą temą su visai atsakymais į Jūsų užduotus klausimus.

K. Kada Lietuvoje maždaug galima tikėtis Sony Xperia Z1 (C6903) atnaujinimo į KitKat 4.4 ?

A. Šiuo metu nė vienoje pasaulio valstybėje nėra išleistas oficialus KitKat atnaujinimas, tad yra labai sunku nusakyti kada gali atsirasti atnaujinimas Lietuvoje. O vienintelės naujienos kurias pavyko rasti tai praneša, kad atnaujinimas atsiras šio mėnesio pradžioje, tačiau panašu, kad tai užtruks ilgiau.

 

K. Laba diena,
Norėčiau patarimo sena, bet daugumai vis dar aktualia tema.
Kalbu apie mažą samsung galaxy ace vidinę atmintį (190mb) ir jos paplėtimą. Išbandžiau visus rodos įmanomus būdus (SD kortelės antros particijos kūrimas ir Link2SD, App2sd ir t.t), bet nieko gero neradau. Tiesa, susikūrus antrajai Sd particijai bent jau dauguma programų buvo perkeltos į sd, bet pasinaudojus facebook, badoo ar kitomis paslaugomis atminties sunaudojimas vėl smarkiai pakyla. Ar nėra jokių įmanomų būdų kaip visus failus pervesti tiesiai į sd neapkraunant telefono vidinės atminties( pvz: turiu įsidiegęs IGO navigacinę programėlę, bet negaliu ja naudotis, nes programiniai jos failai (žemėlapiai) vistiek smarkiai apkrauna vidinę telefono atmintį).
Ačiū.
Pag. Chronvaldas

A. Pamėginkite žemėlapius perkelti pagal tai [1] [2].  Na, o jeigu jau jūsų turimos aplikacijos kurios yra įkeltos į SD kortelę vis dėlto šiek tiek vis apkrauna vidinę atmintį ar jeigu nepavyksta net su atskira particija perkelti visų programų į išorinę kortelę, tai deja aš daugiau nežinau ką patarti.

 

K.  Kadangi šią savaite turbūt vėl bus gyvas galas klausimukų apie atnaujinimus, meh .. niekam jie neįdomūs ištikro. Tai sugalvojau kažką įdomesnio, va @Pauliau papasakok mums visiems kokius turėjai ir kokį dabar turi išmanųji ? Jeigu aišku nesunku dar ir įspudžius bent trumpai apie kiekviena mobiliuka pridek.

A. Labai puiki idėja! Ačiū už įdomų klausimą 🙂

Mano pats pirmasis mobilus telefonas buvo Nokia 3120 ir tiesą sakant jis man realiai buvo nereikalingas, jį palikinėdavau namie ir tiesiog su juo žaisdavau bei kai neturėdavau ką veikti, klausydavau ištisas monofonines muzikėles. Na ir juo baigiau naudotis kai jam teko pabūti skalbimo mašinoje kur jis buvo paliktas džinsuose 🙂 Tiesa, telefonas vis dar kaip ir veikė, tačiau buvo problemų su mikrofonu ar garsiakalbiu, tad naudoti nebebuvo galima.

Po maždaug dviejų metų, 2008 m. įsigijau dar vieną Nokia – 5310 XpressMusic. Šis telefonas paliko labai gerus įspūdžius, vidutinišku naudojimu laikydavo apie pilną savaitę. Nors žemos rezoliucijos kamera (2 Mp) tačiau darydavo tikrai gan neblogas nuotraukas kaip tokiam laikmečiui. Tačiau po pusės metų nukrito muzikos valdymo mygtukai ir šiaip bendrai nebuvo geros surinkimo kokybės.

2011 m. įsigijau originalųjį Samsung Galaxy Ace ir nuo šio telefono prasidėjo mano Android kelionė. Jau po poros mėnesių naudojimo atsibodo laukti oficialių OTA atnaujinimų ir KIES programos grybavimų ir nusprendžiau atlikti Root bei su Odin programa įrašyti oficialias naujesnes programines įrangas. Vėliau kai tai atsibodo išbandžiau ir Custom Roms, teko bandyti keletą dešimčių ir dažniausiai apsistodavau ties viena labiausiai patinkančia, tačiau paskutiniais naudojimo mėnesiais grįžau prie gamyklinės versijos, labiausiai dėl stabilumo.

Nors jis ir turėjo labai mažą kiekį vidinės atminties ar veikė gan lėtai, tačiau aš ištikro labai patenkintas, kad įsigijau būtent šį modelį kadangi jis buvo ypač populiarius, dėl to buvo didelis aktyvumas Xda-Developers bendruomenėje ir gavau progą išbandyti daug naujų dalykų, ko nevisai išeitų atlikti ar nebūtų poreikio su kitomis operacinėmis sistemomis.

Tiesa, kuriam laikui buvau labai „pasinešęs” ant Windows Phone telefonų, pagrinde dėl gražaus UI bei sklandaus veikimo, tačiau kai gavau progą kurį laiką panaudoti Nokia Lumia 800, noras iškarto dingo kadangi neturėjo net elementariausių funkcijų kaip atskiri garsumo lygiai, net nešnekant apie kitas problemas kurių jie vis dar neimplementavo.

2012 m. įsitaisiau Google Nexus 7 3G pagrinde dėl to, kad Ace buvo labai mažas bei lėtas, tad su didesne planšete naršyti buvo daug kartų patogiau. Išbandęs Vanilla Android pardaviau po pusmečio, dėl to nes šis prietaisas turėjo MultiTouch problemų bei buvo šiek tiek lėtokas veikimas, tad naudoti buvo gan nekomfortabilu.

Na ir praeitų metų Rugsėjį įsigijau tikriausiai jums niekados negirdėtą telefoną – Xiaomi Mi-2S. O kai žmonės klausdavo kas čia per mobilus, they were like.

Apie pačią įmonę. Xiaomi dažnai vadinama Kinijos „Apple”, o ir nenuostabu kodėl. Xiaomi kompanija niekaip nespėja tenkinti vartotojų poreikių, deficitas praktiškai ten yra nuolatinis. Įmonė įkurta 2010 metais ir per ketverius gyvavimo metus jinai jau yra verta milžiniškų 10 Milijardų USD. Jų operacinė sistema vadinasi MIUI (tariasi ME YOU I) kuri labai primena Apple iOS, nes viskas sudėliota viename pagrindiniame ekrane. Taip visi Xiaomi telefonai sulaukia kiekvieną Penktadienį naujus atnaujinimus. Vos neužmiršau, vienas iš labiausiai išsiskiriančių dalykų, tai produktų kainos. Jie pardavinėja produktus praktiškai už savikainą, o pelną gauną iš aplikacijų bei aksesuarų. Štai, pažiūrėkite jų naujausią Flagmaną Mi3, na, o kainuoja nuo…….330 USD. Tiesa už tokią kainą kolkas galima įsigyti tik jeigu gyvenate Kinijoje  ir kitose Rytų Azijos šalyse, nes kolkas į pasaulinę rinką dar nežengia, nors savo šalyje išparduoda per porą minučių, tad ir tenais gauti yra gan sudėtinga.

Apie Mi-2S. Pats telefonas yra labai greitas, kolkas dar neteko patirti jokių strigimų, nepavyko taip pat rasti ir žaidimų kurie strigtų žaidžiant. Ekranas yra labai detalus (342 PPI), labai geri matymo kampai. Greita bei kokybiška 13 Mp kamera. Na, o baterijos laikas nėra nieko ypatingas, nėra blogas, bet ir nėra geras, tad vidutiniškas.

Jeigu nespėjote užduoti save dominančių klausimų, tai padaryti galėsite kitos savaitės antradienį.

 

 3 komentarų

 1. Jūsų Vardas parašė:

  Kaip fainai, kad taip issamei, labai skanei susiskaite viskas ;]

  O siaip Mes girdejom apie xiaomi, labai jau keistas man ju pavadinimas, niekada nepavyksta is pirmo karto teisingai parasyti 😀
  Siaip papildysiu, naujausias modelis mi3, per keleta minuciu buvo parduotas 150k vienetu, kaip karstus pyragelius isgraibste.

  Del geros kainos, bent as kaip manau, jie sutaupo is eksproto islaidu, gi niekur toli vesti nereikia.
  Pvz huawei ir lenovo, jugi taip pat gan pigus pas tuos pacius ciurkas.

  Baltas pavydas istikro del mi2s, visai ir as toki noreciau patapsnoti 😀 😀 😀

 2. parašė:

  Sveiki,
  Norėčiau sužinoti ar įmanoma visus apps duomenis( pvz:facebook, badoo, opera ir kt.) perkelti į sd kortelę o ne į telefono vidinę atmintį, ir galbūt yra kokia programėlė kuri pastoviai išvalytų cache ir taip nelėtintų telefono spartos?
  Ačiū.

 3. arturas parašė:

  turiu xiaomi red rice hongmi
  http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi-5609.php,
  operacinė versija 4.2.1. bet skirta HK, norėčiau įsirašyti bent miui v5 Global, nes nėra kalbos man tinkamos.
  Kiek suprantu miui6 net nepritaikyta.
  Kaip man pasikeisti operacine į geresne?
  + SCDMA (G3) ryšys.

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas