8 patarimai, kurie prailgins android įrenginių baterijos gyvavimo laiką

Kolega Matas Vaišvila prieš kelias dienas rašė pamoką apie septynis punktus, kurie pagreitins android operacinės sistemos darbą. Na greitesnis darbas yra išties gerai, bet manau reikia parašyti ir apie tai, kaip prailginti baterijos gyvavimo laiką, kadangi android išmanieji tikrai nepasižymi ilgai tarnaujančiomis baterijomis. Manau jeigu išimtumėte iš savo android išmaniojo telefono SIM kortelę bei išjungtumėte Wi-Fi ryšį, baterija turėtų tarnauti keletą dienų ar net savaitę, bet tokiu būdu telefonas taptų paprasčiausiai bevertis. Taigi ką daryti, jog išmanusis telefonas turėtų visas savo išmanias funkcijas, bei baterija tarnautų ilgiau.

1.    Nustatyti miego rėžimą

Kai kurie šiuolaikiniai telefonai turi funkciją, kurios pagalba galima automatiškai išjungti telefono signalą bei Wi-Fi belaidį ryšį nustatytu laiku. Įjungus išmanųjį telefoną į tokią „komos būsena“ sakykime kiekvieną naktį tikrai sutaupys jums energijos. Jeigu Jūsų išmanusis neturi tokios funkcijos, galite įsigyti bei instaliuoti programą kaip „Tasker“ ir nustatyti jos pagalba, kad naktimis būtų išjungtos nereikalingos funkcijos. Tiesa, ši programa yra mokama, ir kainuoja kiek brangokai, net 17 litų. Arba tiesiog galite kiekvieną vakarą prieš einant miegoti įjungti „Lėktuvo rėžimą“.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

2.    Išjunkite Wi-Fi kai jo nereikia

Jeigu išeinate iš namų su įjungti Wi-Fi, Jūsų išmanusis telefonas vis bando prisijungti prie belaidžių tinklų, toks veiksmas be reikalo eikvoja energiją. Jeigu šiame punkte norite sutaupyti energijos, tuomet kai žinote, jog Wi-Fi nereikalingas, išvis išjunkite jį, tai sutaupys išties sutaupys energijos.

3.    Įkelkite failus bei sinchronizuokite tik per Wi-Fi

Jeigu naudojatės Dropbox arba sinchronizuojate dažnai muziką, nustatykite, jog šie procesai būtų daromi tik per Wi-Fi belaidį ryšį. Kadangi per Wi-Fi tokie servisai atliekami daug greičiau, tai reiškia trumpiau būsite prisijungę prie interneto, ir taip sutaupysite dar šiek tiek energijos.

4.    Išinstaliuokite nereikalingas programas

Tikriausiai daugelis iš mūsų nežinome kokie procesai yra naudojami daugelio programų. Kai kurios veikia „Background“ rėžimu, tad jeigu ir manote jog programa išjungta, bet iš tiesų ji gali veikti. Šioje situacijoje gali padėti paprasčiausiai nereikalingų programų išinstaliavimas.

5.    Patikrinkite patys

Programos kaip „Battery Doctor“ daug geriau parodo kas iš tiesų daugiausiai eikvoja Jūsų išmaniojo telefono bateriją. Jeigu bateriją labiausiai naudoja kažkokia specifinė programa ar žaidimas, o jis nėra jums labai reikalingas, tuomet paprasčiausiai atsikratykite jo.

6.    Instaliuokite „Brightness Toggle“ widget‘ą

Jūsų telefono ekranas labiausiai eikvoja energiją. Jeigu nustatysite ekrano ryškumą ant mažiausio, taip eikvosite mažiau energijos. Na o „Brightness Toggle“ programos pagalba, kai ekrano matomumas bus mažas, lengvai jį padidinsite. Na o padidinti reikėtų tik tuomet, jeigu iš tikro nebematote, tad tokiu būdu, naudokite visada mažiausią ryškumą, o kai nematote – pasididinkite.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

7.    Pašalinkite nereikalingus Widget‘us

Žinoma, Widget‘ai yra vienas iš geriausių android operacinės sistemos priedų! Na bet tokie Widget‘ai kaip sakykime Facebook, jis pastoviai atsinaujina, na ir atsinaujindamas naudoja tiek internetą tiek ir telefono energiją. Jeigu manote, jog galite išgyventi be tokių Widget‘ų, pašalinkite juos.

8.    Išjunkite GPS

Jeigu GPS Jums nėra pastoviai reikalingas (manau tikrai nėra), išjunkite jį. Prireikus visada greitai galite jį įjunkti, tad nelaikykite jo įjungto pastoviai.

 

Taigi, tiek patarimų, kaip galima prailginti baterijos tarnavimo laiką. Jeigu pasinaudotumėte visai šiais patarimais, baterija turėtų išlaikyti apie 2-3 dienas, na o be visų šių patarimų tikriausiai bateriją tenka krauti kiekvieną vakarą.6 komentarų

 1. Mantas parašė:

  Pas mane visada viskas isjungta tiek wifi, bluetooth ir gps.

 2. Vytautas parašė:

  Del WiFi tai nesamone, nes:
  1. WiFi naudoja daugiau energijos
  2. WiFi tikrai ne visada greičiau. Tai priklauso nuo to, per koki interneto tiekėją jungiates i interneta. Pas mane per 3G (H+) yra daug greiciau, kadangi wifi aptarnauja Zebra per telefono linija, kas yra labai leta (max 4Mbps)

  • Bartas Švanys parašė:

   Sveikas, Vytautai
   WiFi naudoja Routerį (Maršrutizatorių) kuris yra įrengtas dažniausiai namuose, todėl signalą greičiau ir lengviau sugauna ir taip nereikia naudoti daug resursų, skirtingai nei WiFi, mobilusis tinklas tiek 2g/3g/4g turi naudoti stotis, bet nemanau kad stotis yra įrengta virš namų todėl ir ilgiau tenka kontaktuotis, ir daugiau resursų naudoja. Naudojant WiFi, telefonui nereikia tiesiogiai siūsti signalo, tai už jį padaro maršrutizatorius.
   Taipogi tai priklauso nuo plano, jeigu gera planą turi belaidžiam internetui (Pvz. Zebra) tai ir gerą greitį.

 3. Evaldas parašė:

  girdėjau kad GPS, jeigu nepaleista programa kuri jį naudoja, energijos neima. Ar taip yra iš tiesų?

 4. belekas parašė:

  GPS nenaudos energijos, jei nebus įjungta programa, kuriai reikia GPS, netgi galima pačiam matyt, kada GPS simbolis mirkčioja status bar’e, tada naudoja, o kai nenaudoja, net nesimato ikonos. 🙂

 5. vidas parašė:

  Sveki, pries por sav. isigijau telefona samsung s3 neo, labai greit issikrauna baterija, viska isjunginejus (wifi,gps, ir tt.) per 5 val. issikrauna 40-50%. Idomiausia kai pasinaudojus internetu ir visom kitom programom telefona visiskai isjungi ir vel ijungi baterija laiko gerai. Kas galetu buti ir ka daryti? Aciu..

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas