[MWC 2014] Pagaliau, Suomių telefonų gamintoja „Nokia” pristatė telefonus su „Android” operacine sistema

Viena labiausiai lauktų „Nokia“ naujienų – nauja išmaniųjų telefonų „šeima“ su „Nokia X“ programinės įrangos platforma. Ji sukurta „Android Open Source Project“ pagrindu, o tai reiškia, kad šiuose telefonuose veiks „Android“ programėlės. Jas vartotojui reikės parsisiųsti iš „Nokia Store“  ar kitų, daugiau nei tuzino nepriklausomų programėlių parduotuvių. Toks „Nokia“ žingsnis atveria naujas galimybes „Android“ programėlių kūrėjams – jie galės siūlyti savo sukurtas aplikacijas ir žaidimus naujųjų „Nokia“ modelių savininkams. „Nokia X“ įrenginiuose veiks nemokami „HERE žemėlapiai“ ir navigacija, kuria galima naudotis ir neturint interneto ryšio, taip pat „Nokia MixRadio“ muzikos programėlė. Visuose telefonuose yra iš anksto įdiegtų trečiųjų programėlių ir žaidimų.

„Nokia X“ įrenginiai vartotojams taip pat leis susipažinti su populiariausiomis „Microsoft“ paslaugomis, vartotojams suteikiama vietos „OneDrive“ debesies talpykloje. Kai kuriose rinkose, perkantys „Nokia X“ telefonus taip pat mėnesį galės naudotis „Skype Unlimited World“ paslauga (bendra pokalbių trukmė bus ribota). Ši paslauga leidžia nemokamai skambinti į fiksuotus numerius daugiau nei 60-tyje šalių arba į mobiliuosius telefonus 8-iose valstybėse.

Vienas iš trijų naujųjų „Android Open Source Project“ pagrindu sukurtų įrenginių – „Nokia X“ – turi 4 colių (10,2 cm) skersmens lietimui jautrų ekraną ir 3 megapikselių (MP) raiškos kamerą. Tuo tarpu „Nokia X+“ pritaikytas įvairialypio turinio – žaidimų, muzikos, nuotraukų ir video – mėgėjams, nes šiame modelyje yra didesnis atminties kaupiklis, daugiau darbinės atminties. „Nokia X“ ir „Nokia X+“ modeliai bus parduodami ryškiai žalios, ryškiai raudonos, žalsvai mėlynos, geltonos, juodos ar baltos spalvos korpusu.

Trečiasis X serijos telefonų narys – „Nokia XL“ – turi 5 colių (12,7 cm) skersmens ekraną. Telefono priekyje vaizdo skambučiams įdiegta 2 MP raiškos kamera, o gale įmontuota 5 MP kamera su automatiniu vaizdo fokusavimu ir blykste. „Nokia XL“ bus parduodamas su pasirinktinai viena iš 6 korpuso spalvų: ryškiai žalia, oranžine, žalsvai mėlyna, geltona, juoda ar balta. Visuose „Nokia X“ įrenginiuose įdiegti dviejų branduolių „Qualcomm® Snapdragon“ procesoriai, telefonuose galima talpinti dvi SIM korteles ir sutaupyti naudojantis ta, kuria konkrečiu metu yra pigiau.

Prekyba „Nokia X“ telefonu bus pradėta netrukus. Telefono kaina be mokesčių ir subsidijų sieks 307 litus. Pirmiausia telefonas pasirodys Azijos-Ramiojo vandenyno regione, vėliau – Europoje, Indijoje, Lotynų Amerikoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir Afrikoje. „Nokia X+“ ir „Nokia XL“ minėtose rinkose turėtų pasirodyti antrojo metų ketvirčio pradžioje ir kainuos atitinkamai 340 litų ir 376 litus, be mokesčių ir subsidijų.1 komentaras

  1. zilvinas parašė:

    Kaip atbluokuoti telefono klaviatura ismaniam,nokia pamirsau ir neisidemejau.

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas