Kaip atskirti Android virusus

Šiomis dienomis Išmanieji telefonai yra technikos stebuklas, tai įrenginys turintis savo operacinę sistemą, o viena iš populiariausių – Android. Nenuostabu jog statistikos rodo jog 2013 metais pradės daugėti vagišių kuriančių virusus Android sistemai, juk Android yra laisvo kodo (Angl. Open Source) ir šią sistemą galima modifikuoti pagal save, tad šiame straipsnyje padėsime pasirengti ir apsaugoti savo įrenginį nuo neteisėto duomenų vogimo.

Kaip atpažinti virusus?

Itin dažnai kompiuteriuose virusus galime atpažinti iš keisto įrenginio elgesio, dingstantys dokumentai, kažkieno valdoma pelė. Kadangi Android yra visiškai skirtingas įrenginys, pirmiausia reikia susipažinti ką reikėtu vertinti teisingai o ką ne.

Klausimas: Kodėl man siunčia reklamas į telefoną?

Atsakymas: Tai yra vadinama Push Ad’s, kai neteisėtai per aplikaciją reklamos siunčiamos į telefoną. Tam yra skirtos programėles iš prekyvietės susekti kas siunčia reklamas, ir pašalinti brukalus. Dažniausiai reklamų brukalai naudoja internetą, ir taip gali padidinti išlaidas, tačiau nespaudžiant tų reklamų tai neturi potencialo užkrėsti įrenginį.

 

Klausimas: Mano atmintinėje atsiranda keisti failai, ar tai virusai?

Atsakymas: Virusai dažniausiai naudoja internetą kad nusiūsti virusų kūrėjams informacija, ir taip sužinoti jūsų duomenis (Banko korteles informacija), tad šie failai atmintinėje neturėtu pakenkti, tai yra laikina informacijos laikmena aplikacijoms, norint pašalinti einame į Nustatymai > Taikomosios programos >Tvarkyti programas, pasirenkame aplikaciją ir spaudžiam Clear Cache, tai turėtu duoti daugiau atminties telefonui. Jeigu jums kyla įtarimų, galima tuos failus išrinti.

 

Klausimas: Mano aplikacija renka įvairius duomenis kad veikti, ką daryti?

Atsakymas: Dažniausiai aplikacijos renka informaciją pagal paskirtį, pavyzdžiui programėlė siūsti žinutems renka duomenis iš telefono korteles kad priimtu ir išsiūstu žinutes, tačiau jeigu renka duomenis ne pagal paskirtį reikia kreiptis į programėles kūrėjus kad pašalintu. Neretai aplikacijos kurios renka duomenis ne pagal paskirtį ir yra virusai, tad jų geriausia nesisiūsti.

Kaip apsisaugoti nuo virusų?

Rankiniu būdu ištrinti virusų pilnai beveik neįmanoma, tad šie patarimai turėtu padėti apsisaugoti nuo jų.

• Nenaudoti Root prieigos – Jeigu telefonas yra atrištas, kai kurioms programėlems reikia Root prieigos, tad jeigu prašo ne pagal paskirtį geriausia nespausti „Allow“.

• Naudoti Anti-virusines – Vienos iš populiariausių Anti-virusinių programų kūrėjų siūlo versijas Išmaniesiems įrenginiams, tarp tų Anti-virusinių yra ESET, Kaspersky, bei AVG, ir jas galima gauti iš Google Play prekyvietės.

• Naudoti programėles tik iš Google Play prekyvietės – Google Play prekyvietėje prieš įdedant aplikacijas jos yra patikrinamos, todėl sumažinama virusų rizika.

Išvada

Android virusai dar nėra labai pažangūs ir pavojingi, jų yra nedaug, tad nerimauti labai nevertėtu, tačiau pagal statistikas Išmanieji įrenginiai yra naujasis programišių taikinys, tad bet kuriam atvejui būtu geriausia pasirūpinti kad duomenys būtu saugūs, ypač turint omenyje jeigu atliekate internetines bankininkystes ar laikote savo socialine informacija telefone.

 

 

 

 16 komentarų

 1. marcius parašė:

  Ar kartais avast nera geresne uz eset ir kaspersky?

 2. Mantas parašė:

  „tačiau jeigu renka duomenis ne pagal paskirtį reikia kreiptis į programėles kūrėjus kad pašalintu.“

  Jau tu cia gryba pjauni ant sniego !!! i kokius dar programeliu gamintojus kreiptis ??? NIEKAM TAS NEIDOMU. NEPATINKA NENAUDOJI !!!

  • Bartas Švanys parašė:

   Tavo IP yra toks pat kaip ir Miglės, ir komentarų rašybos klaidos yra identiškos, tad jeigu esate šeimos nariai arba vienas ir tas pats asmuo sutartinai nekęsti naujoko negražu 🙂

   • Mantas parašė:

    Visu pirma : o tu zinai bent del ko as nerasau lt raidemis ???
    Atsakymas : del to kad ne visi lt puslapiai atvaizduoja lt rasta.
    Visu antra : nevaryk kad abu ip adresai vienodi !!! neturejai kaip atsakyti tai parasiai kad vienodi !!!
    BAZARAS BAIGTAS

 3. Migle parašė:

  Google irgi renka informacija, ir ka ??? Kreipkis i googla ir prasyk kad nerintu is taves info. KAS CIA PER CIRKAI ?????

  • Bartas Švanys parašė:

   Yra parašyta aiškiai jog jeigu renka ne pagal paskirtį, šiuo atvėju Google renka tik reikiamus duomenis.
   Buvo atvėjis, kai žaidimas Ninja Fruit rinko nereikalingus duomenis (kontaktus/skambučius) ir daug kas dėl to kreipėsi į kūrėjus, todėl naujausiame atnaujinime Halfbrick ištryne klaidą ir žaidimas veikia daug stabiliau.

 4. Fausta parašė:

  Kodėl į mano plančetę nena atsisiūsti žaidimo,dar kad šis įrenginus nesuderinamas su jūsų vetsija

 5. odeta parašė:

  mano andriode atsirado virusus, kaip galėčiau jį ištrinti?

 6. odeta parašė:

  o kaip patikrinti ar viruso nebera?

 7. Mantas parašė:

  mano Android OS pasigavo virusą iš privačių svetainių.KASPERSKY net neranda.
  CLEAN Master netrina bet randa.
  Viruso pasekmės: naudoja 1GB ram. Kaista iki 40 laipsnių. Sulėtėjo.
  Mano telefonas Sony Xperia Z.
  Prašau pagalbos. IŠANKSTO ačiū.

 8. paulius parašė:

  Laba diena norejau paklausti del interneto, turiu galaxy s4 android versija ir strigineja internetas, filmus letai krauna raso yra virusas, norint istrinti raso reikia atsisiusti programa apus launcher, buvau atsisiuntes ir ka toliau daryti reikia?

 9. vida parašė:

  Sveiki, mano vaikas zaide su planciate ir dabar neleidzia ijungti skypes ar kokios programos nes reikalauja banko korteles duomenu. gal kas zinot kaip sutvarkyt?

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas