Helmut – Lietuvio kurta programa, padaranti nuotraukas iš senų negatyvų

Taigi, su mumis susisiekė vienas iš„Helmut“ android programos kūrėjų: Kostas Rutkauskas, kuris paprašė aprašyti jo kurtą programą, ko pasekoje apie ją papasakojo gan nemažai įdomių faktų. Gal pradėkime nuo to, kas gi yra Kostas, ir kaip jam gimė ši idėja.

Kostas Rutkauskas yra fotografas, ir penkerius metus naudojo įvairiausias programas, kuriomis jis skenuodavo nuotraukų negatyvus ir iš jų darydavo skaitmenines nuotraukas. Pasak Kosto, kadangi jis išbandė daug skirtingų tokio tipo programų, tarp kurių buvo ir labai prastų, ir išties gerų, jis puikiai žinojo, ką kuriant programą reikia automatizuoti, o ką palikti tvarkyti pačiam fotografui kiekviename kadre. To pasekoje, buvo suimplementuotos visos žinios, ir gavosi išties dėmesio verta programa, kuri netgi laimėjo pirmą vietą Berlyne vykusiame „hackerių“ konkurse: Photo Hack Day.

Helmut 1 Helmut 2 Helmut 3
Pačios programos paskirtis yra senų fotoaparatu foto juostoje užfiksuotus kadrus paversti puikios kokybės skaitmeninėmis nuotraukomis. Visam šiam veiksmui vien išmaniojo android telefono neužteks, reikia dar papildomai ir šviesos šaltinio, kurį gali atstoti ir tam tikri buityje naudojami įrenginiai, pavyzdžiui kompiuterio ekranas, planšetinio kompiuterio ekranas ar saulėtą dieną paprasčiausiai langas. Svarbiausias šviesos šaltinio aspektas yra tas, kad foto juosta būtų apšviesta tolygiai. Kai foto juosta yra pridedama prie šviesos šaltinio, tada telefoną ir „Helmut“ programą reikia panaudoti kaip skenerį, ir tokiu būdu yra padaromos nuotraukos.

Pasak „Kosto“, primityvi švieslentė tokia kaip kompiuterio ekranas yra geras ir pigus sprendimo būdas, tačiau tiems, kas programą naudos gan dažnai, reikėtų turėti specialią švieslentę, ties kuo Kostas šiuo metu ir dirba, o tiksliau tai Kostas šiuo metu dirba ties švieslentės brėžiniais, kuriais būtų įmanoma panaudojus 3D lazerinio spausdinimo servisą pasidaryti profesionalią švieslentę.

Taigi, visas šis Kosto, bei kolegos Maksimo projektas yra tobulinimas, tad ateityje galutinis variantas gali būti dar geresnis, nei kad yra dabar.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appRašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas