Turint išmanųjį telefoną norisi juo ne tik skambinti ir rašyti žinutes. Šiandien išmanieji telefonai yra kaip Šveicariški peiliukai, jais galima naršyti internete, naudotis Skype, Wi-Fi bevieliu ryšiu, naudotis vaizdo skambučių paslauga, naudoti kaip žibintą, fotoaparatą, vaizdo kamerą, kompasą, diktofoną, nešiojamą žaidimų konsolę ir kaip puikią kompaktišką navigaciją.
Ko gero Lietuvoje tarp Android vartotojų populiariausios yra šios navigacijos – iGO bei Sygic. Esu asmeniškai išbandęs abi. Tačiau mano simpatiją pasiglemžė būtent Sygic, nes jis turi vieną milžinišką pliusą – detalesnį žemėlapį negu iGO, man to pakako, kad ištrinčiau iGO ir pasilikčiau Sygic.
Sygic yra Offline tipo navigacija, todėl neteks baimintis dėl duomenų srauto – žemėlapiai bus suagomi telefone. Dėja, ši navigacija yra mokama ir kainuoja ne taip jau ir mažai, priklausomai nuo norimo žemėlapio jos kaina gali svyruoti nuo 70 iki 218 Lt. Lietuvos žemėlapiai kainuoja apie 87 Lt. Tačiau skirtingai nei kitos navigacijos, jos licenzija nesibaigia. Kitas privalumas – kuomet Sygic veikia background’e, balso instrukcijos vis tiek veikia, net jei ir nerodo žemėlapio. Asmeniškai aš to nenaudoju, mėgstu nuo kelionės pradžios matyti kur važiuoju žemėlapyje. Kas man nepatiko kaip naujam vartotojui – šiek tiek sunkiai perprantama valdymo aplinka, kaip pasirinkti kelionės tikslą, maršrutą, tarpines stoteles. Tačiau su laiku viskas pasidaro aišku ir ja naudotis tampa taip paprasta, kaip užsirišti batų raištelius.
Pagrindinį navigacijos ekraną galime papildyti kaip norime, įterpti spidometrą, kelionės laiką iki tikslo, atstumą iki jo, dabartinį laiką, signalo stiprumą ir daug kitų funkcijų. Žemėlapį valdyti galime tiek 3D tiek iš vertikalios pozicijos, asmeniškai man patogesnis 3D vaizdas. Didesniuose pasaulio miestuose navigacija kai kuriuos pastatus atvaizduoja 3D formatu, kas dar labiau papildo informaciją apie esamą vietą. Šioje navigacijoje veikia demonstracinė funkcija, kuri imituoja kelionę. Kaip ir visos kitos navigacijos, ji praneša apie viršytą greitį arba artėjantį greičio matuoklį.
Dėja Sygic nėra sutvarkęs greičio ribojimo atkarpų, kai kur nurodo ne tokį didžiausią leistiną greitį, negu yra iš tikrųjų, pavyzdžiui automagistralėje Klaipėda – Kaunas – Klaipėda leistiną greitį nurodo 130 km/val, nepriklausomai nuo realaus greičio, kuomet ribojamas iki 110 km/val. Tačiau tai tik menkas minusas, realiai aš perspėjimus dėl viršyto greičio išjungiu, nes vis tiek neatitinka realybės ir net nepasigendu. Palikau tik perspėjimus dėl artėjančių greičio matuoklių. Ne gana to, Sygic turi ir kelionės pėsčiomis funkciją, kuomet automobiliu nesinaudojame.
Pagrindiniai pliusai:
- Offline tipo navigacija;
- Lietuviškas meniu;
- Lietuviški žemėlapiai bei nurodymai;
- Labai detalūs žemėlapiai;
- Greitas gatvių užkrovimas priartinus tam tikrą žemėlapio dalį;
- Ėjimo pėsčiomis funkcija;
- Greitas alternatyvaus maršruto nurodymas, pasukus ne tuo keliu.
Pagrindiniai minusai:
- Gana didelė kaina;
- Netinkamai nurodomas didžiausias leistinas greitis kelyje;
- „Karpyti” nurodymai balsu, pvz.: „už trys šimtai metrų sukite dešinėn”
- Nemokama tik 7 dienas po įsirašymo.
Reikalinga Android versija: 2.0.1 arba naujesnė, užimamas dydis: 11 MB (be žemėlapių).
Sveiki. Jeigu turite „Linkomanija” iš ten galimą parsisiūsti Sygic Lietuvos žemėlapį. Kaip aš parsisiuntęs ir iki dabar naudoju ir neišmetą jokių lentelių, kad pasibaigė pandamoji versija ar kažkas panašaus 🙂
Mano nuomone iGO Primo for Android vistiek daug geresne!!! Net tik kad isvaizda bet ir nustatymu gausa bei jam skirtu zemelapiu datalumu.
Niekam tikęs tas Sygic’as ir visai nesvarbu ar mokamas, ar „nemokamas”. Vaizdas grubus, kampuotas kažkoks, POI išmėtyti belenkaip ir vaizduojami labai netiksliai. Klaidas daro ir nuveda velniai žino kur kaip ir visos kitos. Net prieš metus-kitus darytų žiedų nemato visiškai, o tuos, kuriuos mato, kartais tenka apvažiuoti po 2 kartus, nes per vėlai pasako išvažiavimus.
Vienžo, Sygic toks pat šūdas, panašiai kaip koks Navigon’as. Kur kas geresnį įspūdį palieka žemėlapių programos su GPS navigacijos funkcija. Netgi Microsoft MapPoint, Autoroute ar kokios nors Google Maps pagrindu sudarytos programos yra 10 kartų patogesnės ir dėl valdymo, ir maršruto planavimo.
Blogai tik tas, kad joms galingo laptiko reikia, bet čia tik laiko klausimas, greitai atsiras ir planšetėms, ir smartams pritaikytos versijos.