Šios apžvalgos akiratyje vienas galingiausių LG produktų, LG Optimus G išmanusis telefonas. Visai neseniai rinkoje pasirodęs telefonas traukia akį ne tik savo išvaizda, bet ir įspūdingais techniniais parametrais. Kadangi ir mums atsirado galimybė testuoti LG Optimus G, pabandysime detaliai pristatyti, apžvelgti ir įvertinti šį modelį. Jei Jus domina ypač spartūs ir rimti android`ai ši apžvalga skirta būtent Jums.
Dizainas
Šioje apžvalgoje pristatysime juodąjį LG Optimus G išmanųjį telefoną (kaip alternatyvą galite pasirinkti ir baltąjį modelį). Konservatyvios išvaizdos dizainas iš karto traukia akį. Kodėl gi konservatyvus? Visų pirma simetriškos linijos, statūs kampai ir galinės nugarėlės tekstūra sukuria būtent tokį įvaizdį. Juoda spalva taip pat atrodo klasiškai. Dizainas yra ne tik santūriai išvaizdus, tačiau ir praktiškas. Ekranui esant budėjimo rėžime jis yra beveik aklinai juodas ir puikiai susilieja su likusiu korpuso dizainu, tačiau integruota LED lemputė įspėja dėl svarbiausių įvykių veikimo erdvėje. Ji gali informuoti tiek apie gautą sms pranešimą, tiek apie išsikrauti bandančią bateriją. Nesant jokių įspėjimų, pranešimų ar indikacijų ji yra beveik nematoma. Forma yra ypač patogi, todėl telefoną malonu laikyti ne tik rankoje bet ir kišenėje. Jis nėra labai lengvas, tačiau nėra ir labai sunkus (svoris 145g). Metaliniai pagrindinėse vietose esantys telefono apvadai suteikia tvirtumo įspūdį. Visgi telefonas yra ganėtinai slidus, nes nėra jokių guma dengtų detalių. Viena vertus tai skonio ir išvaizdos reikalas, kita vertus didesnė tikimybė pamesti brangų prietaisą iš rankų netikėtoje situacijoje. Integruotas galinis dangtelis apriboja telefono savininką nuo baterijos keitimo. Sim kortelės stalčiukas taip pat labai sandarus ir atidaromas tik su specialiu kištuku pridedamu prie komplekto. Jo neturint taip pat galima naudotis ir itin plona adata. Tai sandaru ir patvaru, tačiau norint dažnai keisti korteles, nėra patogiausias sprendimas. Taip pat aktualu tai, kad telefonas palaiko tik micro SIM korteles. Didžioji dalis Lietuvos operatorių šią problemą jau sprendžia, todėl sunkumų kilti neturėtų. Svarbu paminėti ir tai, kad šiuo metu dauguma naujų telefonų pasižymi šia savybe (micro sim kortele), pvz. kaip ir ankstesnėje apžvalgoje vertintas LG Nexus 4 modelis. Grįžtant prie Optimus G, telefono galinėje pusėje yra įmontuotas išorinis garsiakalbis, kuris geba groti ganėtinai garsiai, tačiau tik mono rėžimu. Norint patirti aukštos kokybės muzikos teikiamą malonumą reiktų naudotis telefono viršutinėje dalyje esančia ausinių jungtimi.
Ekranas
4,7 colio ekranas pilnai patenkina vartotojo poreikius (palyginimui Samsung S4 pasižymi 5 colių ekranu, Iphone 5 turi 4 colių dydžio ekraną, LG google Nexus 4 turi tokio pat dydžio ekraną kaip ir Optimus G). Šiame ekrane malonu žiūrėti vaizdinę medžiagą ne tik dėl patogaus dydžio bet ir todėl, kad jis pasižymi True HD, bei geba perteikti 16 mln. spalvų. Ekranas turi 768 x 1280 taškų skaičių, kas yra 320 taškų į colį tankis. Ekranas kokybiškai žiūrisi ne tik iš priekio, bet ir iš šono, viršaus ar apačios. Spalvos ryšios, šviesios ir vaizdai labai detalūs. Tvirtumo ekranui suteikia Gorilla Glass 2 stiklas, dėl kurio tvirtumo abejonių nekyla. Visgi žinantiems primenu, o negirdėjusius informuoju, kad ekranas nėra nedūžtantis, jis tiesiog gerokai tvirtesnis nei daugelis kituose rinkos gaminiuose esančių ekranų.
Baterija
Turbūt vienas aktualiausių klausimų perkant naują telefoną yra baterijos tarnavimo laikas. Turint omenyje LG Optimus G galingumą galėtume teigti, jog šis telefonas pranoksta daugiau nei pusę galingiausių išmaniųjų telefonų ir yra vienu laipteliu aukščiau vidutinės klasės. Akivaizdu, jog energija nėra švaistoma veltui. Taigi, kiek valandų skirtingų procesų telpa į šiame modelyje integruotą 2100 mAh bateriją? Žiūrėti filmus šiame telefone tikrai malonu, o ir baterija šiuo atveju jūsų nenuvils, nes ji leis peržiūrėti maždaug 4-5 filmus. Trumpai tariant bendras video leidimo laikas siekia apie septynias su puse valandos (palyginimui LG google Nexus 4 atlaiko penkias valandas, Galaxy S3 apie devinias su puse valandos). Naršymas internete sunaudoja dar daugiau baterijos resursų taigi galutinis rezultatas yra apie penkias su puse valandos vienu įkrovimu (palyginimui LG google Nexus 4 atlaiko keturias su puse valandos, Galaxy S3 apie penkias su puse valandos). Maksimalios pokalbių trukmės pokalbių laikas siekia apie 15,5-16h. Taigi vertinant bendrai, baterijos gyvavimo laikas yra tikrai neprastas ir turėtų pilnai patenkinti vidutinio aktyvumo vartotoją.
Programinė pusė (Software)
Testuotasis modelis turi v4.1.2 (Jelly Bean) android operacinę sistemą. Iš programinės pusės viskas yra puikiai suderinta, todėl prietaisas veikia nepriekaištingai. Netgi atrakinimo metodas perteikiamas ypač grafiškai ir stilingai, konkrečiau, ekranas išsiskleidžia krentančio lašo pavidalu, kuris išplinta per visą ekraną ir jį aktyvina. Naudotojo sąsaja tikrai efektyvi ir kiekvienas prisilietimas bei judesys yra apdorotas iki paskutinio ekrano taškelio. Telefonu naudotis yra patogu, lengva ir yra nemažai personalizuotos aplinkos kūrimo galimybių. Tikrai įdomiai ir patogiai sugalvotas keletos užduočių atlikimas vienu metu, kurio pagalba vienu metu galite matyti kelis vaizdus nepetraukiamai, pilnu ekranu, keičiant vienos ar kitos programos ryškumą, vaizdai tarsi persidengia. Taip pat patogus iš viršaus ištraukiamas, nusileidžiantis, personalizuotas valdymo pultas, kuris leis neatitolti nuo pagrindinių funkcijų. Prie minusų galima būtų paminėti, kad mygtukai rašant sms`us yra kiek mažoki todėl ne visada pavyko operatyviai surinkti norimą tekstą, tačiau tai tik praktikos ir įgūdžių gerinimo reikalas.
Kamera(-os)
Viena stipriausių charakteristikų pasižyminti dalis telefone yra pagrindinė kamera, kuri geba fotografuoti 13 MP vaizdus, tuo tarpu antrinė kamera esanti telefono priekyje, standartiškai 1,3 MP. Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių.
Pastato vaizdas fotografuojant atsukus objektyvą į saulę:
Standartinė nuotrauka esant normalioms sąlygoms:
Detali objekto nuotrauka:
Prieblandoje daryta buitinė nuotrauka (tikėtasi, jog bus įmanoma įskaityti raides ant etiketės, tačiau lūkesčiai nepasiteisino)
Kameros reakcijos greitis ypač spartus, todėl neteks nusivilti užsifiksavus paveluotus kadrus. Kameroje yra visos standartinės parinktys, pradedant blykstės nustatymais ir nuotraukos dydžiu, baigiant šypsenų gaudymu ir kitomis funkcijomis. Taip pat yra spalvų filtrai ir geotaging`o funkcija. Gausu ir fotografavimo tipų, tarp kurių visiems žinomi portreto, naktinės scenos, kraštovaizdžio ir kiti. Nuotraukų darymo rėžimai yra keturi, tai HDR, kurį aptariau Nexus 4 apžvalgoje, panoraminė nuotrauka, standartinė nuotrauka ir tęstinis fotografavimas. Tęstinio fotografavimo metu padaromos šešios viena po kitos einančios nuotraukos ko pasekoje galite išsirinkti geriausią. Kamerą galite aktyvuoti ir balsu, pvz. sakydami „Cheese“ „LG‘ ar kitas pasirinktas balso komandas. Filmuoti galima full HD kokybe, todėl užfiksuoti vaizdai neturėtų nuvilti. Taip pat įdomu tai, jog filmuojant tai pat vienu metu galite daryti ir nuotraukas, todėl akimirkas galėsite fiksuoti visais norimais būdais. Svarbu paminėti ir tai, kad galite fokusuoti skirtingas vaizdo vietas, pvz nuotraukos šone esantį nutolusį ar kaip tik labai arti esantį objektą.
Techninė pusė (Hardware)
LG Optimus G pasižymi itin galingu keturių branduolių 1,5 Ghz Krait procesoriumi, 2 Gb RAM operatyviąja atmintimi ir Adreno 320 GPU vaizdo plokšte. Trumpai tariant iš techninės pusės, tai aukščiausios klasės produktas, o testo rezultatai kalba patys už save. Testuojant telefono pajėgumą (kaip ir Nexus 4 apžvalgoje) pasinaudojome nemokama Quadrant standard programos versija. Kaip matote šis telefonas surinko 7709 taškų (kai tuo tarpu LG Google Nexus 4 rezultatas buvo 4919 taškų, skirtumas akivaizdus). Rezultatų lentelę galite išvysti apačioje. Kietasis diskas yra 32gb talpos, kas yra daugiau nei pakankamai. Taip pat svarbu paminėti, kad testuotame modelyje Wi-fi veikia nepertraukiamai ir be trikdžių, todėl gaudant internetą problemų kilti neturėtų. Išvados
Solidus dizainas, ypatingai detalus ir ryškus ekranas, nepaprastai didelė sparta, bei net 13MP turinti kamera yra stipriausi telefono bruožai. Prie silpnųjų savybių galima paminėti baterijos nekeičiamumą, vien tik micro sim kortelių palaikymą ir ganėtinai aukštą kainą. Kadangi telefonas nėra pigus rekomenduotume jį rinktis patiems „rimčiausiems“ androidininkams, nes eilinis vartotojas vargu ar sugebės išnaudoti visas siūlomas galimybes ir žvėriškai didelę spartą. Sutiksime, kad LG Optimus G šiuo metu yra vienas pagrindinių Android klasės telefonų lyderių ir pasižymi ypatingai geromis techninėmis savybėmis. Taigi, jei jums reikia TIKRAI galingo išmaniojo telefono, LG Optimus G yra optimalus pasirinkimas.
Nuoširdžiai nuvilia kamera.