Google Nexus 7 Apžvalga – mažas, galingas, atsparus.

Manau daugeliui iš mūsų skaitytojų tikrai ne paslaptis, kad visai nesenai rinkoje pasirodė naujas Google kompanijos planšetinis kompiuteris Nexus 7. Na pati kompanija Google negamina techninės įrangos, tad šiam darbui išsirinko kompaniją „Asus“ ir štai rinkoje yra naujas žaidėjas – Nexus 7. Mano manymu, kompanija„Google“ šiek tiek nukopijavo kompanijos „Amazon“ taktiką – parduok už savikainą ir uždirbk iš to, ką parduodi gaminiui. Na nors ir Nexus 7 prieinamas dar tikrai ne visur, o tik  JAV, Kanadoje, Australijoje bei Jungtinėje Karalystėje, bet jau dabar yra deficitas, kadangi 16 gigabaitų modelio paklausa viršija pasiūlą.

Nexus 7 dizainas

Pradėkime nuo dizaino. Nexus 7 planšetinis kompiuteris yra gan mažas, jo ekranas yra vos 7 colių įstrižainės. Na, bet tokio dydžio ekrano tikrai pakanka, kad patogiai šią planšetę laikyti rankoje bei rašyti su ja tekstus. Galinė Nexus 7 planšetės pusė, kurioje yra didžiulis NEXUS užrašas bei mažesnis ASUS, yra pagaminta iš medžiagos tarsi guma arba oda. Taipogi galinė pusė yra su mažom įdubusiom apvaliom skylutėm, tad laikyti planšetę rankoje yra labai patogu, ir svarbiausia, kad neslidu, taigi nereikia pergyventi, kad įrenginys gali išslysti iš rankų. Dizainas yra gan minimalistinis, bet taipogi ir patrauklus. Apatinėje dalyje rasime micro USB bei 3.5mm audio kištuko ertmę, na o šoninėje dalyje įjungimo mygtuką bei garso padidinimo bei sumažinimo mygtuką. Priekinėje pusėje yra 1.2 megapikselio vaizdo pokalbių kamera bei „Corning Gorilla Glass“ stiklas. Turiu paminėti, kad naudojantis Nexus 7 planšete saulėje, labai jau matosi pirštų antspaudai ant stiklo, tad tenka dažnokai valyti ekraną.

.
Nexus 7 procesorius

Nexus 7 turi galingą 1.3 GHz taktinio dažnio, keturių branduolių nVidia Tegra3 procesorių.  Na procesorius yra išties galingas, padarius „Quadrant standart edition benchmark“ testą, rezultatai buvo 3573 (pav. Žemiau), kas šiek tiek mane nuvylė, kadangi padarius tą patį testą su Samsung Galaxy S2  rezultatai parodė 3937, o GalaxyS2 turi viso labo dviejų branduolių procesorių. Kaip bebūtų, Tegra3 procesoriaus galimybės yra didesnės žaidžiant būtent šiam procesoriui optimizuotus žaidimus. Tokių žaidimų dar nėra labai daug, bet pasižiūrėti juos galite TegraZone svetainėje, arba parsisiuntus tam specialią android programą.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Nexus 7 operacinė sistema

Nexus 7 naudoja šiuo metu naujausią Android operacinės sistemos versiją, kuri yra 4.1 Jelly Bean. Įsigijus Nexus 7 planšetinį kompiuterį ir jį įjungus iškarto pasirodo informacija apie tai, kad yra android 4.1.1 atnaujinimas, kuris paspartina planšetės darbą. Naujovių Jelly Bean operacinėje sistemoje yra išties nemažai, tokių kaip „Project Butter“ arba patogesnę pranešimų juostą, apie šiuos atnaujinimus jau rašėme kiek ankščiau. Didžiausias Nexus 7 planšetės pliusas yra tas, kadangi ji yra google planšetė, taqi ji visada atnaujinimus gau pirma. Lyginant su kitų firmų planšetėmis, tai kitų firmų gali ir išvis negauti atnaujinimų, oNexus 7 turėtų gauti visada ir pirmiau už kitas planšetes.

.
Jelly bean operacinėje sistemoje yra nauja funkcija – Google Now.  Kas tai? Google Now tai virtualus asistentas, kuris gali pateikti labai daug informacijos, jeigu tik tinkamai paklausite ir jeigu supras Jūsų akcentą.Pavyzdžiui paklausus „What time is in Lithuania right now“ man atsakė teisingai. Uždavus kitą klausimą „Whatis the weather in Vilnius, Lithuania right now?“ man atsakė kad 18 laipsnių Celsijaus, plius pateikė orų prognozę keletai dienų į priekį. Pabandžius paklausti tiesiog „what is the weather in Vilnius“ tai deja, likau nesuprastas. Taigi, norint naudotis šia funkcija reikia žinoti kaip tinkamai paklausti ir pratintis šnekėti kuo aiškiau.

.
 

Nexus 7 Baterija

Nexus 7 baterija yra 4325mAh, kurios Google teigimu turėtų užtekti 8-9 valandom HD filmų peržiūrai. Na nebandžiau žiūrėti tiek ilgai filmų, bet pastoviai klausiau internetinės radijos, žaidžiau žaidimus, draugams daviau žaisi, na žodžiu planšete buvo gan daug dirbama, ir baterija laikė tikrai ilgai. Per nustatymus yra galimybė pasižiūrėti, kas daugiausiai naudoja energijos, na ir pirmoje vietoje yra ekranas, vėliau androidoperacinė sistema, Google servisai ir visa kita, priklausomai nuo to, ką veikiate su planšete.

Nexus 7 pliusai bei minusai

Pradėkime gal nuo pliusų. Didžiausias mano manymu pliusas yra kaina, 8 gigabaitų modelis kainuoja viso labo 199 dolerius, kas išvertus į litus dienos kursu būtų apie 560 litų. Kitas pliusas yra tai, jog visada pirmieji gausite atnaujinimus. Nexus 7 yra patogus, galingas, stilingas, pliusų yra išties daugybė.

Minusai tai pagrindiniai yra 3G nebuvimas ir atminties kortelės lizdo nebūvimas. Šie minusai yra iš dalies išsprendžiami. Jeigu kur prireikia pasinaudoti internetu, bet nėra belaidžio interneto prie eigos, galima turėti parsisiuntus į telefoną programą, kuri telefono 3G paverčią į belaidį internetą ir problema išspręsta. Na o dėl atminties trūkumo, tai galima naudotis debesų paslaugomis, tokiomis kaip Google Drive, kuri nemokamai duoda 5GB vietos arba DropBox.

Taigi pagrindiniai minusai gali būti išsprendžiami, tad lieka tik pliusai.

Netolimoje ateityje, kai ilgiau pasinaudosiu Nexus 7, pamėginsiu padaryti ir video apžvalgą. Jeigu dar kas domina, ko nepaminėjau, prašome klauskite komentaruose ir su mielu noru jums atsakysiu.

Na ir pabaigai, kadangi straipsnio pavadinime buvo paminėtas žodis atsparus, tai pateiksiu vaizdo medžiagą įrodančią jog Nexus 7 planšetė yra daug atsparesnė už iPad planšetė.

Atnaujinimas: padariau ir trumpą video apžvalga.39 komentarų

 1. silorak10 parašė:

  o kiek kainavo ??

 2. Arnas parašė:

  Kur pirkta plansete?

 3. Marius parašė:

  Vienas vienintelis, bet labai riebus minusas dėl kurio aš nepirksiu šio labai protingai įkainoto stebuklo – Micro SD slot. Interneto srautas gana ribotas daug kur (aš turiu vos 1GB mėnesiui), o 16GB plašetei yra labai jau mažai.

  • Olivijus Šlepetis parašė:

   Na aš nusipirkau 8GB modelį, ir kol kas vietos tikrai netrūksta. Čia manau priklauso nuo žmogaus poreikių, jeigu įsimesti kelis filmus, tai vieta greitai baigtusi, bet kadangi pats nežiūriu filmų, tai vietos per akis man 🙂

   • Marius parašė:

    Žinoma, čia kaip kam. Aš su Galaxy S2 nuolat nešiodavausi dvi 32GB korteles, tai dabar su Galaxy Nexus (16GB)… Švelniai tariant, vargstu 😀

    • Olivijus Šlepetis parašė:

     Na pas mane galaxy s2 tai niekada nebuvo pilnai prikištas, laisva dar kokie 8gb. O tai ką tu tiek keli į atmintį?

     • Marius parašė:

      Vien Nandroid atsarginės kopijos/ROM’ai/mod’ai dabar Nexus’e užima 6.64GB. Galaxy S2 to gėrio turėjo kur kas daugiau 🙂 O šiaip gana daug muzikos (naudoju telefoną kaip MP3 grotuvą), nemažai nuotraukų bei filmuotos medžiagos. Visada stengiuosi turėti bent porą filmų, kad užmušti laiką traukiniuose/autobusuose (pats nevairuoju), o kai ekrano raiška 720p tai ir kokybės dar norisi attitinkamos… Na niekaip neįsitenku į tuos 16GB.

     • Olivijus Šlepetis parašė:

      Na jeigu naudoji tokiems dalykams, tai aišku kad neįsitektum. Kadangi mano poreikiai yra šiek tiek mažesni, man netgi 8GB yra per daug 🙂

  • Juozas parašė:

   Jei truksta vietos, nusiROOTing, susiinstaliuok stickmount programke ir junkis usb rakta ar isorini HDD ir vietos per akis bus!!!

   • Marius parašė:

    Hmm, keista kaip šita programėlė sugebėjo paslysti pro mano akis… Gal pats naudoji? Jeigu taip, kokie būtu atsiliepimai (sparta/patikimumas/suderinamumas)?

    • Juozas parašė:

     Naudoju pats, veikia kuo puikiausiai. Naudoju su Corsair Voyager GT 16GB usb raktu suformatuotu NTFS failu sistema. Bandziau pajungt 1Tb Samsung nesiojama HDD, bet neveikia (neuztenka sroves per usb, kad uzmaitintu HDD). O suderinamumas labiau priklauso ne nuo programos, o koki OTG laida naudoji – kai kurie identiski laidai pirkti toje pacioje parduotuveje paprasciausiai neveikia.

     • Marius parašė:

      Didelis ačiū! Įsigijau 16GB Nexus 7 ir USB OTG laidą, tikrai patenkintas. Veikia visos mano turimos USB(2) atmintinės ir vienas iš dviejų išorinių kietųjų diskų (tas, kuris turi išorinį maitinimą).

 4. […] „Jelly Bean“. Naujausią operacinę sistemą šiuo metu naudoja tik 2 įrenginiai, tai Nexus 7 planšetė, bei Galaxy Nexus išmanusis telefonas, jeigu jis buvo jau atnaujintas vartotojų. Na ir Jelly Bean […]

 5. […] Nexus 7, Nvidia pelnas smarkiai pakilo rugpjūčio 7th, 2012 Olivijus Šlepetis Daugelis Nexus 7 planšetinio kompiuterio savininkų yra labai patenkinti savąja planšete, bet niekas nėra taip […]

 6. Olivijus Šlepetis parašė:

  Matai Mariau, kažkuriame iš komentarų sakei kad nepirksi šio „protingai įkainoto stebuklo”dėl vietos trūkumo, bet radai lengvą išeitį 🙂

  • Marius parašė:

   Na čia ačiū Juozui už „Stickmount”, tikrai nebuvau apie tai girdėjęs. O planšete tikrai patenkintas, gal tik ekranas galėtu būti kokybiškesnis: kiek blankios spalvos, gana didelis gaišties laikas (turbūt taip būtu Lietuviškai?), bet… Kaina tikrai verčia taikytis su vienu kitu trūkumu 🙂

 7. Antanas parašė:

  Naudinga apzvalga, keleta klausimu:
  1. Is kur tokias kainas traukiate 199 USD gal zinote kur dar yra LT uz tokias kainas 🙂 ? Oficialiai (ne per perekupus) prekyboje Nexus 7 dar LT nera mano ziniomis.

  2. Del SD korteles lizdo nebuvimo, jei neklystu Nexus 7 turi miniUSB lizda ar nebandete pajungti prie jo USB korteliu skaitytuvo ir taip praplesti atminti (kaip isorinis HDD).

  atsakymas jau yra forume:
  Marius sako:
  01/10/2012 23:01
  Didelis ačiū! Įsigijau 16GB Nexus 7 ir USB OTG laidą, tikrai patenkintas. Veikia visos mano turimos USB(2) atmintinės ir vienas iš dviejų išorinių kietųjų diskų (tas, kuris turi išorinį maitinimą).

  3. Gal esate susidures del Nexus 7 operacines sulietuvinimo kaip zinia ten stovi Android 4.1.1. Gal teko susidurti ?

  4. Kaip jusu pacio manymu ar nera per silpnas procesorius zaidimams nebus ateityje problemu *stabdymu*, nes Samsung Galaxy S2 rezultatai parodė 3937 su 2core. Kodel pats sau priestaraujate nors testai nedziugina ? cituoju Na procesorius yra išties galingas, padarius „Quadrant standart edition benchmark“ testą, rezultatai buvo 3573.
  Ar ieskotis zaidimu suderinamu su Nexus7 cpu bus lengva ir nemokama ?

  5. Google turi tokia fix programele, kuri leidzia nufotkinus daikta jo paieska paleisti internete ir ta daikta atranda jo specifikacijas, kaina ir t.t. Ar tokia programele yra Nexus 7 irenginyje arba yra galimybe parsisiusti ?

  is anksto dekoju uz atsakymus. Pagarbiai.

  • Olivijus Šlepetis parašė:

   O, kiek daug klausimų 🙂 Pamėginsiu atsakyti 🙂
   1. Asmeniškai pirkau 8GB modelį iš: https://play.google.com/store/devices/details?id=nexus_7_8gb tad ir kainavo 199 dolerius. Ar oficialiai Lietuvoje parduodamas Nexus 7 nežinau, pirkau savo iš UK.
   2. Nexus 7 turi microUSB jungtį, nesenai jį „nurootinau” ir nusipirkau „OTG” laidą, tad išėjo pasijugti USB Flash raktą.
   3. Dėl sulietuvinimo, tai originaliame „Stock Rom’e” yra lietuvių meniu kalba, bei lietuviška klaviatūra.
   4. Manau procesorius yra pakankamai galingas žaisti galingiausiams šiuo metu rinkoje esantiems žaidimams. Pritrūkus procesorio greičio, jį galima „Overclockinti”, pvz šiame straipsnyje (https://android24.lt/google-nexus-7-musa-rekordus-procesorius-overclockintas-iki-2-0ghz/) procesorius pagreitintas iki 2.0GHz ir Quadrant testas rodo 8000+.
   5. Į šį klausimą atsakimo nežinau, kadangi su tuo dar neteko susidurti.

   • Antanas parašė:

    aciu uz atsakymus. jei neigrisiu tai pasitikslinu:

    del „nuroolinau” tai cia su Juozo progama:
    Jei truksta vietos, nusiROOTing, susiinstaliuok stickmount programke ir junkis usb rakta ar isorini HDD ir vietos per akis bus!!!

    del originaliame “Stock Rom’e”, ta prasme Nexus7 OS galima sulietuvinti be problemu tokia opcija yra ?

    del CPU upgreido iki 2 GHz tai nepataria kaista labai, forume pataria 1,8 Ghz stabilesnis. Pats nebandziau nz.

    del 5 tai zinau kad IPhonui yra tik ar Androdui yra kazkas panasaus.
    http://www.iphones.lt/atnaujinta-iphone-programa-google-mobile-app.html

    • Olivijus Šlepetis parašė:

     Dėl vietos, tai taip, pasinaudojau Juozo programa.
     Dėl sulietuvinimo, kai nusipirkau originaliai iškarto buvo ir lietuvių kalba, nieko papildomai daryti nereikėjo.
     Dėl CPU, tai upgreidas iki 2.0GHz yra eksperimentas. Geriausia manau iki kokių 1.6, bet man asmeniškai to nereikia, nes ir taip visi žaidimai veikia kuo puikiausiai.
     Dėl 5, tai taip, visos google kuriamos programos yra prieinamos ir Nexus 7 planšetei. Štai gali peržiūrėti kokios programos kurtos google kompanijos yra prieinamos: https://play.google.com/store/apps/developer?id=Google+Inc.

 8. Antanas parašė:

  Su kokia programa jums pavyko Nexus 7 “nurootinti” ir ar pasidaret back’upa kad garantija galiotu jei ka. Jei taip kokia programa back’up daret.

  p.s. kaip supratu “nurootinus” NEXUS7, nera galima instaliuoti svetimo soft’o. Ar dar kokiu pridsideda „galimybiu” konkreciai siam modeliui ?

 9. Viktor parašė:

  Laba diena.Norejau paklausti, ar imanoma šita planšeta pajungti prie televizoriaus arba projektoriaus. Ačiu už atsakyma.

 10. Antanas parašė:

  Sveiki, dar karteli po ilgos pertraukos.

  Dar norejau pasiteirauti kaip Nexus7 specialistu kaip sprendziate Flash nepalaikymo klausima.

  Dėja, ji nepalaiko Adobe Flash Player, o tai reiškia, kad negalėsite peržiūrėti vaizdo klipo draugo Facebook puslapyje arba Youtube.

  • Olivijus Šlepetis parašė:

   Yra du būdai spręsti problemą:
   1. Parsisiųsti adobe flash player skirtą Android Ice Cream Sandwich versijai ir naudoti „Dolphin Browser”
   2. Nieko nedaryti, tiesiog paspaudus ant youtube video, jį atidaryti atskirame lange per youtube programą.
   Tas Flash nepalaikymas, tai nepalaiko interneto naršyklėje kaip įskiepio, o atidarius per youtube programą, galima žiūrėti be problemų 🙂

 11. Antanas parašė:

  ar neteko pabandyti programuotoju sukurtu gudrybiu kaip sitas ?

  http://www.talkandroid.com/guides/misc/how-to-install-adobe-flash-player-on-android-4-1-jelly-bean/

 12. Vytautas parašė:

  Sveiki, norėčiau paklausti ar google nexusas nemato problemos atidarinėti .ppt (skaidres)?

 13. Vytautas parašė:

  Sveiki, ar nexus 7 palaiko pdf failus?

 14. Kamilė parašė:

  Sveiki, ar galima pašalinti tuos, kaip ir folder’ius iš My Library ?

 15. Saulius parašė:

  Sveiki, ar planšetė pirkta Lietuvoje turėtų lietuvių kalbą ?

  • Olivijus Šlepetis parašė:

   Sveiki, ši planšetė pirkta net ir ne Lietuvoje turi Lietuvių kalbą. Plius, pasirinkus lietuvišką klaviatūrą, net automatiškai rašant tekstą ir klaidas taiso.

 16. algis parašė:

  del talpos tai ysirasai nexus media importer uz juokinga kaina ir gali junkt kas ir 1tb isoriny.beje video apžvalgoje nepaminėta docking jungtis kuri palaiko krovima ia audio lizdus,tai usb lieka laisvas.

 17. edgaras parašė:

  Sveiki aš turiu nexus 7 16 GB ir man jis labai jau kaista ar čia taip turi buti ??

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas