ZTE Geek U988S pirmasis išmanusis su Tegra 4

Nvidia‘ jai prireikė penkerių metų sukurti sparčiausią ARM mikroarchitektūros procesorių, tačiau atrodo, jog gamintojų jis pernelyg nežavi. Pirmuoju įrenginiu su Tegra 4 lustų rinkiniu tapo žaidimų kompiuteris Shield, kuris ir buvo kurtas pačių Nvidia, kai didieji gamintojai netrykšta entuziazmu ir akivaizdžiai delsia.
Prieš kelias savaites pasirodę Antutu įvertinimai  parodė, jog Tegra 4 šiame teste aplenkė net Qualcomm Snapdragon 800, kuris dienos šviesą išvydo kiek ankščiau ir jau yra naudojamas Samsung Galaxy S4 LTE – A telefone, tiesa, kolkas jis skirtas tik Pietų Kotėjos rinkai. Nvidia‘ jai koją kiša ir tai, jog Tegra 4 yra ir brangiausias ir „karščiausias“, būtent dėl šių priežasčių jis yra dviprasmiškai vertinamas. Ir tikėtina, jog dažniau vietą suras planšetuose, ne telefonuose.
Tegra 4 lustą sudaro keturi Cortex A15 branduoliai veikiantys maksimaliu 1.9 GHz dažniu, pačių Nvidia kurtas 72 branduolių (stream processors) grafinis posistemis, integruotas Icera LTE/WCDMA modemas bei visa nūdienai būdinga periferija. Būtent grafinis posistemis ir yra pagrindinis Tegra 4 arkliukas, kuris neabėjotinai sparčiausias tokio tipo ARM mikroarchitektūros lustų rinkiniuose. Tačiau nepaisant to, ištikimiausi Nvidia partneriai tokie kaip Asus, išreiškė norą palaukti greitai debiutuosenčio Tegra 4i, kuris naudos senuosius Cortex A9 branduolius, kurie veiks keturių branduolių konfigūracijoje 2.3GHz dažniu ir turės kiek lėtesnį 60 branduolių grafinį posistemį bei  integruotą modemą su 4G LTE – A standarto palaikymu, kuris šiuo metu sutinkamas tik Snapdragon 800 lustų rinkinyje.
ZTE Geek U988S – telefonas keistu pavadinimu, kuris taps pirmuoju išmaniuoju su Tegra 4 lustų rinkiniu, tačiau skelbiama, jog procesoriaus taktinis dažnis bus sumažintas iki 1.8 GHz. Negana to, pirmieji pasidžiaugti juo galės tik kinai, nes jis veiks tik China Mobile’s TD-SCDMA tinkle, o visiems prieinamos versijos dar teks kiek palukėti. Taip pat žinoma, jog telefone bus įrengtas 5 colių Full HD rezoliucijos ekranas ir 13Mp kamera ir be jokios abėjonės Android 4.2 operacinė sistema. Iš nuotraukų matosi, jog telefonas yra gan storas, tikėtina, jog tai dėl Tegra 4 lusto išskiriamo didelio šilumos kiekio.
Įdomu tai, jog ZTE pirmą kartą turės sparčiausią išmanųjį su Android operacine sistema ir atrodo gan ilgam.

Šaltiniai: 1,2

ZTE Geek

 

ZTE GeekRašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas