WatchDog Lite, ir kodėl task manager’iai yra verti nulio

Kiekvienas Android turėtojas dažnai susiduria su operatyviosios atminties problema, arba bent jau daugeliui taip atrodo. Tie nervus plėšantys strigimai, jutiklinis, bet nejuntantis jūsų paspaudimo ekranas – taip,  kartais tiesiog norisi ištrinti viską telefone arba sviesti į sieną šį nereaguojantį aparačiuką. Kartais gudresni, nors tiesa sakant dabar jau tai tapo kasdienybe, griebiasi task manager’ių pagalbos. Bum, pykšt – app’sas eliminuotas, atmintis ištuštėjo. Po valandos vėl ta pati istorija… Kyla klausimas – o argi tai išties yra išeitis? Betikslis apps’ų žudimas?

Tiesą sakant, tai nėra išeitis. Išeitis slypi kitose programėlėse. Viena iš jų – Watchdog lite. Šis seklys šuo lenkia visus task manager’ius (kurie neverti nieko, paaiškinsiu kodėl šiek tiek vėliau). Programėlės dėka jūsų Android telefono procesai yra sekami ir, esant kritinei būklei (dažniausiai procesoriaus atžvilgiu), jūs gaunate įspėjimą apie tam tikro app’so sukurtą apkrovą procesoriui – tuo pačiu galite vienu spustelėjimu maištaujančią programėlę tiesiog gražiai išjungti. Jei tai kartojasi, rekomenduojama programėlę išinstaliuoti ir laukti atnaujinimų arba ieškoti alternatyvų.

Šiek tiek apie interfeisą – Watchdog lite išties patogi programėlė UI atžvilgiu. Bent jau man, asmeniškai, interface’as pasirodė tikrai puikus. Vienas minusas – jeigu apps’as streikuoja, bus šiek tiek sunkiau jį atjungti dėl nedidelio strigimo. Na, bet tai natūralu.

Grįžtam prie task manager’ių – kol kas neatsakiau, kuo gi mūsų Watchdog lite lenkia įprastus managerius. Šiek tiek pasigilinau į Android techninę specifiką. Atradau, jog programėlės iki galo niekados neišsijungia. Stop! Nepradėkite kulti visų apps’ų iš eilės. Anaiptol, tokių būdu Android leidžia paspartinti programėlių įsijungimą sekantį kartą. Pritrūkus vietos virtualioje atmintyje, programinė įranga teikia pirmenybę ankščiau atidarytiems apps’ams – senesnės, iki galo neišsijungusios programėlės, yra tiesiog išstumiamos naujesnių be jokios žalos. Na, turbūt aišku kas atsitinka išjungus programėlė prieš jo valia. Taip, retkarčiais galite pažeisti kodą (ne vidinį, bet tam tikrus nustatymus). O dažniausiai tiesiog prarasite išsaugotus duomenis.

Taigi, jeigu esate prisiekęs Android vartotojas, ir neesate paklūstantis bandos jausmui bei mąstantis, skubėkite į Play Store ir sekite savo procesorių jau šiandien!

 

 

 4 komentarų

 1. uvas parašė:

  Autoriau, taip ir nepaaiskinai ka konkreciai daro iprasti manageriai.

  • Lukas Valatka parašė:

   Ačiū Vilmantai už priminimą, būtinai įdėsiu.

   Uvas, tikrai nesididžiuoju savo rašymo kultūra ir minčių dėstymu, bet, gal ir ne visai tiksliai, išdėščiau, jog būtent task managerių dėka dažnai atjungi visiškai nekeliančius telefonui grėsmės (tiek lago, tiek kita) procesus ir appsus. Watchdog dėka gali sužinoti, kas tiksliai telefone streikuoja.

   Vks, neesu tikslus žinovas, galbūt ne taip išsireiškiau, bet mintis buvo ta. Bet visvien dėkui, prisiminsiu 🙂

 2. vks parašė:

  Kaip pasigilinai į tech. specifikaciją? Kur rašo, kad neišsijungia iki galo? Jos išsijungia, tik išaugo paskutinę app state. 🙂

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas