Kas slepiasi už Jūsų telefono kainos? II

Tęsinys. Pradžią skaitykite čia.

Didžiąją dalį naujo telefono kūrimo kaštų sudaro išlaidos skirtos naujo dizaino kūrimui, naujų gamybos įrankių paruošimui, naujo produkto testavimui ir sertifikavimui skirtingose šalyse. Todėl nenuostabu, kad bandoma kuo daugiau „išspausti“ iš jau esamų telefonų pakeičiant tik jų spalvą ir kai kurias detales.

Kasdieninėje telefonų gamintojų kalboje minimi skaičiai yra kur kas mažesni. Dažniausiai nurodoma tik telefono komponentų ir surinkimo kaina, kuri gali svyruoti nuo 120 JAV dolerių iki 200 ir daugiau. Manoma, kad Motorola Droid  telefono gamyba kainuoja 187.75 JAV dolerius (179.11 kainuoja komponentai ir 8.64 surinkimas).

Brangiausios išmaniojo telefono sudėtinės dalys yra: jutiklinis ekranas, ryšio signalų apdorojimo komponentai, Flash atmintis, procesorius ir pats telefono apipavidalinimas. Pavyzdžiui, iPhone 4 jutiklinis ekranas kainuoja apie 35 JAV dolerius, NAND Flash atmintis – 35, Qualcomm mikroschemos –  30, A5 procesorius – 25 ir apipavidalinimas – 20 JAV dolerių. Dar kelis dolerius tenka atiduoti už bateriją, 5 dolerius už stiklo apsaugą, ir dar keletą komponentų kurių kaina nesiekia 10 dolerių. Telefonams kurie yra su SD kortele galite pridėti po dolerį už gigabaitą.

LTE (4G)  tinklo palaikymas prideda dar 15 dolerių – reika daugiau antenų, didesnio ekrano ir galingesnio procesoriaus.

Deja, telefono kaina susideda ne tik iš komponentų, bet ir mokesčių už intelektualią nuosavybę bei programinę įrangą.

3G telefonų gamintojams (jei firma neturi savo patentų, kuriuos galėtų naudoti deryboms) gali tekti pakloti apie 25% savo pajamų vien tik už intelektualios nuosavybės naudojimą. Šis mokestis gali nukristi iki 7% jei kompanija turi savo patentus, dažniausiai mokama suma yra 10-15%. Norint gaminti telefonus naudojančius GSM standartą, reikia tapti GSM alijanso nariais ir mokėti jų mokesčius. Qualcomm firma renka mokestį už Amerikoje naudojamą CDMA standartą.

Nei viena kompanija nenori atskleisti kiek jie moka (arba ne) už skirtingas licenzijas ir komponentus. Sklando gandai, kad Windows Mobile licenzija kainuoja  12 dolerių, o Windows 7 svyruoja tarp 7-15 dolerių. Mokestis priklauso nuo parduodamų telefonų skaičiaus, nuo gamintojo vardo ir jo turimų patentų.

Google neima jokio mokesčio už Android OS. Tiesą pasakius, ji netgi sumoka už Android naudojimą, ir dėl to kartais Android OS vadinama „pigesnė nei už dyką“. Google tai daro, nes tikisi padidinti savo uždarbį iš mobilių reklamų.

Nebūtų nuostabu jei visi mokesčiai už naudojamus patentus siektų apie 100 dolerių vienam įrenginiui, tačiau telefonų gamintojai randa savo būdus kaip užsidirbti. Standartinis pelnas, kurį gauna gamintojai yra 20-30% telefono savikainos. Manoma, kad Apple gauna apie 40% taip tapdama lydere ir pasiimdama du trečdalius pelno gaunamo iš išmaniųjų telefonų visame pasaulyje.

Šaltinis: techradar.com4 komentarų

 1. Olivijus Šlepetis parašė:

  Tai štai kokios kainos plaukioje mobiliųjų gamintojų pasaulyje 🙂

 2. Žaibas parašė:

  Geras straipsnis, man patiko!

 3. Gediminas Bogušis parašė:

  Antras, kaip ir pirmas puikus! Dekui 😉

 4. ARELAX parašė:

  Nieko nuostabaus patento mokesciai,plius parduotuviu antkainiai ir mokesciai valstybei,todel pvz SONY XPERIA P arba S kaina isauga iki pusantro tukstantuko.bet nesuprantu kaip pvz SAMSUNG ismanusis gali kainuot 300-400 lt,arba plancetes 7″ po 200-400?gal tie gamintojai nieko nekuria o tiesog vagia idejas?

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas