Kas slepiasi už Jūsų telefono kainos?

Išmanieji telefonai yra didžiulis ir sudėtingas verslas, kuriame darosi vis sunkiau nuspėti, kuri kompanija iš ko uždirba. Telefonų gamintojai nenoriai išduoda savo pelno maržas, didmenines komponentų kainas ir licenzijų mokesčius. Jie paslapčia ardo konkurentų telefonus ir skaičiuoja jų savikainą. Firmų vadovai godžiai gaudo nutekančią informaciją apie nuspėjamas naujoves ir intensyviai kovoja patentų kovoje. Mobilaus ryšio tiekėjai tobulina infrastruktūrą, kad pusvelčiui atiduodami telefonai atneštų didesnę naudą. Tad pirmiausia apie juos.

Visos kompanijos dalyvaujančios „telefonų patekimo į Jūsų rankas“ procese bando kuo anksčiau atsirėžti savo dalį. Tiktai ryšio paslaugų tiekėjai pirmiausia už jus sumoka dalį telefono kainos ir tik vėliau atsigriebia iš Jūsų sąskaitų kiekvieną mėnesį.

Subsidijuojama dažniausiai nuo pusės iki dviejų trečdalių telefono kainos. Europoje ryšio tiekėjų dėka vidutinio brangumo telefono kaina sumažėja nuo 70 iki 150 eurų, o brangesnio nuo 200 iki 300 eurų. Amerikoje tiekėjai sumažina kainas iki 100-200 JAV dolerių už telefoną, reikalaudami pasirašyti dviejų metų sutartį. Subsidija jiems atsiperka per pirmus metus, o antraisiais metais jie pradeda gauti pelną.

Pagal 2010 metų statistiką, Amerikos ryšio tiekėjai vidutiniškai mokėjo 342 JAV dolerius už HTC telefoną, 300 už BlackBerry, 210 už Samsung, 223 už Motorola, 183 už Nokia – ir  $610 už iPhone. Papildomai tiekėjai moka už kiekvieną  iPhone telefoną aktyvuotą jų tinkle. Pavyzdžiui,  AT&T operatorius Amerikoje už kiekvieną parduotą iPhone telefoną, kompanijai Appe sumoka apie  830 JAV dolerių. Spėjama, kad iš Europos ryšio tiekėjų Apple už savo telefonus reikalavo 40% mėnesio kontrakto sumos.

Bet kiek gi kainuoja pagaminti NAUJĄ  telefoną? Trumpas atsakymas būtų „apie 30 milijonų dolerių“. O ilgas atsakymas straipsnio tęsinyje.

Šaltiniai: www.boston.com

 6 komentarų

 1. Olivijus Šlepetis parašė:

  O kur tęsinys?

 2. Gediminas Bogušis parašė:

  Laukiam tesinio 🙂

 3. Dalia Vitkauskaitė parašė:

  tesinys po savaites tuo paciu metu 😀

 4. Olivijus Šlepetis parašė:

  Geras, idomus straipsnis, laukiu tęsinio 🙂

 5. kontaktas parašė:

  Israsti nauja telefona tikrai nemazai kainuoja, bet ju gamyba po isradimo turi tikrai maza kaina. Na laukiam tesinio

 6. Gediminas Bogušis parašė:

  israsti telefona kartais nelabai apsimoka, kai gali remtis konkurentu gaminiais. Juos patobulinti ir kisti kaip savo.
  Aisku norint pirmauti rinkoje reikia savitu sprendimu ir savo kurybos. tik tada gali tiketis pasisekimo. Vien plagijavimas nieko doro neduos

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas