Nuo pat Android‘o atsiradimo, Google planavo dalinti šią operacinę sistemą nemokamai ir uždirbti pinigus vartotojams spustelėjus reklamos nuorodą mobilaus interneto puslapyje ar programėlėje. Tačiau didžiosiosios kompanijos pergudravo interneto reklamų gigantą. Amazon.com bei Kinų interneto bengrovės Baidu (Google ekvivalentas Kinijoje) ir Tencent Holdings naudoja Android‘ą savo įrenginiams išimdami priėjimą prie Android Market ir pašalindami standartines programėles kaip Gmail, Google Maps ir YouTube, kurios atneša pajamas Google.
Amazon Kindle Fire, kuri populiarumu beveik prilygsta iPad, tikriausiai bus labiausiai perkama Android planšetė, tačiau užuominų apie Google joje nė kvapo. Amazon turi savo Android programėlių parduotuvę ir kaip Apple griežtai kontroliuoja, kokios programos gali ten patekti. Naršyti internete Kindle Fire savinikai gali naudodamiesi Amazon sukurta naršykle Silk. Amazon siekia įkurti vieningą ekosistemą, kuri, kaip pademonstravo Apple, pritraukia begales ištikimų vartotojų.
Amazon nesitiki pelno iš įrenginių. Kindle Fire parduodamas už 199 JAV dolerius. Amazon nori kad kuo daugiau vartotojų turėtų prietaisus žiūrėti filmams, skaityti knygoms ir klausytis muzikai. O visa tai galima nusipirkti Amazon parduotuvėje vienu spustelėjimu naudojant Kindle Fire.
Kaip minėta, Amazon ne vienintelė kompanija planuojanti nustumti Google į antrą planą. Baidu ir Tencent, lyderiai Kinijos paieškos ir socialinių tinklų rinkoje, sukūrė savo programų rinkinį veikiantį ant Android operacinės sistemos. Praeitą mėnesį Dell Inc. pristatė išmanųjį telefoną Streak Pro, kuris yra skirtas Kinijos rinkai ir parduodamas su Baidu Yi paieškos, žemėlapių, rekomendacijų ir panašiomis programėlėmis.
Google tikriausiai taip pat nesėdi sudėjus rankų. Rugpjūtį buvo nuspręsta įsigyti Motorola Mobility. O dabar įvairūs šaltiniai teigia, kad Google ruošia savo planšetę Nexus, kuri išvys dienos šviesą šių metų kovą ar balandį. Ar tai tiesa, ar tik spekuliacijos tikėkimės pamatysim netrukus.
Šaltinis: Bloomberg