Parduotuvė uždraustoms Android programoms

Kaip žinia ne visos Android programos yra pageidaujamos Android Market‘e, tačiau jos greitai gali rasti naujus namus. Android programuotojas Koushik Dutta  kuria alternatyvią parduotuvę, kurioje bus galima įsigyti įvairių Android Market‘e uždraustų programėlių. Parduotuvėje bus galima rasti: pakeistų Android OS versijų (custom ROMs); klasikinių žaidimų, kurie buvo uždrausti dėl vartotojų teisių pažeidimų; nesankcionuotų programėlių  leidžiančių dalintis interneto ryšiu (tethering apps), kurios buvo pašalintos reikalaujant tinklo operatoriams; one-click rooting programų leidžiančių gauti administratoriaus teises Android operacinėje sistemoje ir kt.

Idėja sulaukė didelio palaikymo. Android‘as visuomet buvo mėgstamas „gykiškesnės“ publikos dėl atviro kodo ir galimybių jį modifikuoti. Tačiau programėlių rinkoje situacija darosi panaši į iPhone, kur programėlės, kad patektų į oficialią parduotuvę, turi atitikti tam tikrus reikalavimus.

Tiesa, šie reikalavimai nėra visiskai iš piršto laužti. Juk paprastas mirtingasis, neturintis techninių žinių Android‘o savininkas, naudodamasis tokiomis programėlėmis kaip „one-click rooting“ gali vienu paspaudimu savo telefoną paversti plytos gabalu.

Na o tie, kurie jau žengėt pirma žingsnį, galite išbandyti pakeistą Android OS versiją CyanogenMod, kuri jau turi daugiau kaip milijoną vartotojų.

Šaltinis: Techcrunch 

 Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas