„Oracle” prieš „Google”. Situacija tampa pavojinga

Vakar  San Francisko (Kalifornija, JAV) apygardos teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje „Oracle” kaltina „Google” neteisėtai naudojant operacinėje sistemoje „Android” jai priklausančius patentais apsaugotus sprendimus. Ekspertai ir analitikai jau dabar baiminasi koks gali būti bylos nuosprendis, nes jis galėtų tūrėti didelį poveiki kitoms operacinėms sistemoms.„Oracle” iš „Google” nori prisiteisti net 1 milijardą Jav dolerių.  Pripažinkime, suma tikrai didelė atsižvelgiant į tai, kad kompensacijos suma buvo sumažinta pačios „Oracle”. Teisėjas nagrinėjantis byla įspėjo abi puses, kad teismo proceso metu gali būti paviešintos įvairios firmų asmeninės detalės.  Toks įspėjimas buvo duotas poto, kai buvo nuspręsta, kad teismo procesas bus viešas.

Prašyme, nusiųstame teismui praėjusį šeštadienį, „Oracle” nurodė, kad tikisi tarp liudytojų pirmiausia pamatyti savo vadovą Larry Ellison ir Google generalinį direktorių Larry Page.

„Google” savo ruoštu jau dabar skelbia, kokią neigiamą naudą atneštų „Oracle” pergalė.  „Oracle” pergalė pakenktų ne tik „Google” kompanijai, tačiau paskatintų panašaus pobūdžio tesimo procesus prieš kitas operacines sistemas.  Pagrindinis „Oracle” argumentas prieš „Google” yra tas, jog ši neteisėtai naudoja savo intelektinę nuosavybę ir platina „Android” nemokamai, o tokie paieškos giganto veiksmai padaro neįmanomu JAVA technologijos licencijavimą mobilių įrenginių gamintojams.

Šaltinis: technologijos.lt4 komentarų

 1. Eugenijus parašė:

  Google teisus kurdami daug nemokamu produktu, nes ju apsaugoti nuo nulauzimo praktiskai neimanoma.

 2. Robertas parašė:

  Manau google leidžia sau per daug. Didelė koorporacija, o elgiasi…

 3. Vlad parašė:

  Mokami produktai irgi negarantuoja saugumo.

 4. Augustinas parašė:

  Manau google teisingai elgiasi leisdami nemokamai naudotis įvairiais įrankiais.

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas