Mediatek pristato MT8135 lustų rinkinį skirtą planšetams

Prieš kelias dienas Mediatek anonsavo MT6592 lustų rinkinį, kuris pasižymį aštuoniais Cortex A7 branduoliais ir PowerVR 6 serijos grafiniu posistemiu. Visgi šis spartus lustas skirtas išmaniesiems telefonams. Įdomu tai, jog kiek anksčiau taivaniečių kompanija buvo užsiminusi apie savo planus agresyviai įžengti į biudžetinių ir vidutinės klasės planšetų rinką, tačiau apie savo būsimų lustų rinkinių specifikacijas  nutylėjo, kai tuo metu spračiausias jų sprendimas MT8377 turėjo du Cortex A9 branduolius veikiančius 1GHz dažniu ir pasenusį PowerVR SGX 531 Ultra grafinį posistemį. Tačiau atrodo, jog naujasis jų lustų rinkinys bus tikrai konkurencingas, nes planuojamas daugiau nei dvigubas spartos prieaugis. Negano to, MT8135 lengvai nugali savo tiesioginius konkurentus Azijos rinkoje. Jeigu Allwinner ir Rockchip neturės kuo atsakyti Mediatek, tai pamažu užleis pirmaujančias pozicijas šioje nišoje.
MT8135 sudaro du Cortex A15 branduoliai veikiantys 1.7GHz dažniu ir du Cortex A7 veikiantys 1.2GHz dažniu. Ši konfigūracija veikia pagal ARM big.LITTLE technologiją, kai esant mažai apkrovai veikia tik Cortex A7 branduoliai, o pasiekus kritinę apkrovą mažieji branduoliai išjungiami, tuomet įjungiami greitieji Cortex A15. Teoriškai procesoriaus sparta turėtų būti ekvivalenti Exynos 5 dual rodomai, tačiau pastarasis nepalaiko big.LITTLE technologijos ir gaminamas naudojant didesnį technologinį procesą, todėl turėtų suvartoti daugiau energijos. Mediatek lieka ištikima Imagination grafiniams posistemiams ir toliau naudodama jų sprendimus. PowerVr G6200 vienas naujausių kompanijos  kūrinių. Nors tai vienas silpniausių 6’osios serijos grafinių posistemių, tačiau ženkliai greitesnis už 5’osios XT serijos sprendimus.
Mediatek pateikė kelių populiariausių sintetinių testų įvertinimus. Palyginime matome Exynos 5 Dual ir Tegra 3 lustų rinkinius.

Šaltiniai: 1

Mediatek MT8135

 Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas