CamScanner – skeneris Jūsų kišenėje

„CamScanner“ – nėra naujiena Google Play turgavietėje. Tačiau ši programėlė nepelnytai pamiršta ir apie ją – mažai kalbama. Turbūt taip yra dėl to, kad dažnas Android programinės įrangos vartotojas neįžvelgia realios naudos, kurią aplikacija gali suteikti kasdieninėje veikloje.Todėl trumpai peržvelgsiu pagrindines šios programėlės savybes bei jos panaudojimo galimybes.Tikriausiai vienas iš pagrindinių dalykų, kuris yra itin aktualus kiekvienam išmaniojo telefono savininkui – tai aptariamos programėlės pagrindinis tikslas ir jos paskirtis. Taigi, „CamScanner“ paverčia Jūsų „smartą“ į multifunkcinį skanavimo įrenginį, kuriuo, naudodami telefono kamerą, galite nufotografuoti bet kokį dokumentą, o programoje atliekamais redagavimo procesais sudaromos sąlygos pagerinti fotografijos kokybę ir sukurti PDF failus, susidedančius iš Jūsų nufotografuotų dokumentų. Vėliau darbai gali būti atspausdinti, išsiųsti elektroniniu paštu ar išsaugoti internetinėse failų talpyklose (Google Docs, Dropbox, Box.net, Evernote and SkyDrive). „CamScanner“ aplikacija Google Play yra pateikta nemokama bandomąja versija. Norintiems gauti „full version“ teks paploninti savo piniginę ir išleisti 13,27 Lt. Aktyvavimo licenziją panaikina reklaminius pranešimus ir vandens ženklus PDF formate. Tačiau ar verta įsigyti programėlės licenziją ir likti be pietų – spręsti Jums.

  

Atsidarius „CamScanner“ programėlę matyti, jog pagrindinis dialogo langas yra padalintas į dvi dalis. Pirmoji iš jų apima aplikacijos pavadinimą ir galeriją, kurioje yra matomi Jūsų jau atlikti darbai. Ilgiau palaikius pirštą ant pasirinkto failo iškviečiamas meniu, kuriame galima pervadinti, ištrinti, patalpinti, dalintis,  spausdinti, nustatyti etiketę arba sukurti failo nuorodą Jūsų pagrindiniame telefono ekrane. Antroji ekrano dalis – tai pagrindinis meniu. Jame įmanomi pasirinkimai yra (iš kairės į dešinę): kameros paleidimo mygtukas, Jūsų asmeninės galerijos atidarymo mygtukas, paieškos mygtukas, redagavimo mygtukas ir galerijos vaizdo pasirinkimas. Norint pradėti dokumento skanavimo procesą, visų pirma, reikia įjungti kamerą pasinaudojant pagrindiniame meniu esančia nuoroda.

 

Programoje gali būti naudojama originali mobiliojo telefono kameros programa, arba „CamScanner“ siūloma foto kamera, su keletu pagrindinių funkcijų: nustatymų pasirinkimu (kameros garsų įjungimas išjungimas, blykstės veikimo režimas, ir „gulsčiuko“ įjungimas/išjungimas), fotografavimo mygtuku bei slinktimi, kuri leidžia pasirinkti ar Jūs skenuosite vieną dokumento puslapį ar kelis puslapius, einančius vienas po kito, iš karto.

 
Nufotografavus (nuskanavus) objektą pirmajame lange matomas dokumento paveikslėlis ir trys veiksmai, kuriuos galima atlikti: ištrinti nuskenuodą dokumentą, fotografuoti jį iš naujo arba išsaugoti darbą ir toliau tęsti apdorojimo procesą. Pasirinkus trečiąjį variantą Jūsų dokumentas yra perkeliamas į tolimesnį darbo langą. Jame siūloma pasirinkti konkrečią sritį, kurią norite išsaugoti. Taip pat, galima grįžti atgal į kameros rėžimą, pasukti darbo sritį 90 laipsnių kampu į kairę arba į dešinę, pasirinktą darbo plotą vėl išplėsti ar patvirtinti skenuojamą dokumentą ir pereiti į kitą darbalaukį. Be to, viršutiniame dešiniajame šio lango kampe galima nustatyti nuskanuoto dokumento kokybę. Tačiau savaime suprantama, kad viso darbo kokybė priklausys nuo to, kiek megapikselių turi Jūsų telefono foto kamera. Paskutiniame nuskenuoto dokumento apipavidalinimo lange didžiausia reikšmė yra skiriama efektų nustatymui. Parinkti galima kontrasto, apšvietimo bei detalizavimo lygį. Šie pasirinkimai daro įtaką  tokioms dokumento vizualinėms savybėms kaip aiškumas, ryškumas, įskaitomumas. Ir galiausiai, nustačius tinkamiausius parametrus, Jūsų dokumentas išsaugomas galerijoje. Čia yra vėl pateikiamos kelios skirtingos veiksmų pasirinkimo galimybės. Galite pridėti naują dokumento puslapį, atlikdami visus prieš tai minėtus veiksmus, galite įkelti failą iš asmeninės galerijos ir visą projekto formatą pakeisti PDF formatu arba darbas  gali būti atspausdintas, išsiųstas elektroniniu paštu, išsaugotas internetinėse failų talpyklose ar tiesiog, naudojant Bluetooth ryšį, išsiųstas į kitus prietaisus. Siūlomas redagavimo įrankis leidžia pervadinti visą dokumentą, keisti puslapius vietomis arba juos ištrinti.

 
Toliau, prieš tai minėtame pagrindiniame meniu, yra nuoroda, kuri leidžia įkelti nuotraukas iš Jūsų asmeninės telefono galerijos. Tai patogus įrankis norint papildyti kuriamą ar jau sukurtą dokumentą paveikslėliais bei nuotraukomis, kurios yra išsaugotos telefone. Taip pat, vienas iš pagrindinio meniu elementų yra paieškos mygtukas. Jį paspaudus ekrano viršuje pasirodo paieškos laukas, kuriame failai ieškomi pagal pavadinimą arba paiešką galima susiaurinti pasirinkus priskirtos etiketės pobūdį pagal kurį darbai yra išfiltruojami ir lieka tik atitinkantys nurodytą etiketę. Pagrindiniame meniu aktyvavus redagavimo nuorodą Jums bus pasiūlyta ištrinti pasirinktą arba pasirinktus dokumentus, juos sulieti į vieną failą, dalintis su kitais įrenginiais ar išsiųsti elektroniniu paštu. Be to, galėsite patalpinti darbus į Google Docs, Dropbox, Box.net failų talpyklas. Norintiems apsaugoti informaciją − sukurta galimybė priskirti slaptažodį nurodytam failui. Tačiau visų pirma, Jums reikės aktyvuoti šią funkciją (Settings→Protection→Turn password on). Paskutinė pagrindinio meniu funkcija leidžia galerijos vaizdą keisti iš tinklelio į sąrašo vaizdą ir iš sąrašo vaizdo į tinklelio formą.

„CamScanner“ aplikacija pasižymi ne mažu specifikacijų funkcionalumu, tačiau ar praktiškai ji yra naudinga? Atsakymas – taip. Esu studentas ir gan daug laiko tenka praleisti bibliotekoje prie knygų, o ne mažą dalį jų tenka tįsti į namus. Tačiau pasinaudojęs „CamScanner“ programėle aš nusiskenuoju reikalingus knygų puslapius ir viską turiu vienoje vietoje. Vėliau, persikėlus PDF failą į kompiuterį, lengvai surandu tai, kas yra reikalinga.Todėl „CamScanner“ siūlyčiau išmėginti tiems, kurie dažnai susiduria su, tik knygose randamos, informacijos poreikiu, nes kam tempti krūvą knygų namo, jei jų puslapius galima turėti savo kišenėje.

„CamScanner“ programėlę galite parsisiųsti nemokamai iš Google Play:


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

  „CamScanner“ programėlės licenziją galite parsisiųsti iš Google Play. Jos kaina šiuo metu yra 13,27 Lt


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app1 komentaras

  1. Mantinijo parašė:

    Vertėtų labiau skirstyti pastraipomis, nes vargina taip skaityti tokius gan ilgus tekstus.

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas