Šiuo metu išmaniųjų telefonų rinkoje ganėtinai dažnai galima pastebėti, kaip konkuruojama ne tik techniniais parametrais (procesoriaus pajėgumu, kameros savybėmis ir t.t.), bet ir visiems akivaizdžiu pranašumu – ekrano įstrižaine. Juk yra susidariusi nuomonė – kuo didesnis, tuo geresnis. Lyg tai būtų b… matavimo varžybos. Jau yra „Sony Xperia Z Ultra“ su 6,4 colio ekranu, “Huawei Ascend Mate” 6,1″ ekranu… Galima sakyti, kad riba tarp planšetinio kompiuterio ir išmaniojo telefono baigia išnykti.
Naujasis “Huawei MediaPad 7 Vogue” su galimybe skambinti ir rašyti sms žinutes visiškai panaikiną minėtąją ribą. Tai planšetė ar tiesiog dar didesnis išmanusis telefonas? Kišenėje jau senokai netelpa didesni išmanieji telefonai ir tai nieko nebestebina. Tai kodėl nepaskambinus iš planšetinio kompiuterio? Moterims tai tikriausiai turėtų būti patogu, nes jų rankinėse dar neištirta neriboto dydžio erdvė, kurioje telpa apie 30 proc. namų apyvokos daiktų. Tai taip pat galėtų būti, kaip tramdomoji priemonė nuo ilgų pokalbių. Juk gležna moters ranka (ne visais atvejais jos gležnos) tiesiog fiziškai negalėtų ištverti ilgų pokalbių su 335 gramus sveriančiu “išmaniuoju telefonu“.
“Huawei MediaPad 7 Vogue” dizainas (193.8 x 121.3 x 9.5 mm) tik dar labiau sustiprina išmaniojo telefono įspūdį. Priekinėje dalyje trūksta tik kelių fizinių mygtukų, kurie galutinai patvirtintu, kad MediaPad 7 – išmanusis telefonas. Galinė dalis ganėtinai panaši į HTC Desire S, o dešiniame šone galime rasti 3 fizinius mygtukus ir micro SD bei SIM lizdus.
Atrakinus ekraną, vaizdas taip pat nenustebina: Android v4.1.2 Jelly Bean operacinė sistema su Huawei’s Emotion 1.5 vartotojo sąsaja. Beveik viskas, kaip išmaniajame telefone. Čia galime rasti aplikacijas, kurios leidžia rašyti sms žinutes ir skambinti. Anot kūrėjų, 4100 mAh integruoto akumuliatoriaus turėtų pakakti iki 20 pokalbio valandų. Tik įdomu, kas ilgiau ištvertų? Itin talpus akumuliatorius ar žmogaus ranka? Ant korpuso turėtų būti lipdukas su perspėjimu: “Naudoti viena ranka potencialiai pavojinga”. Todėl patartina pokalbiams naudoti laisvų rankų įrangą pasitelkiant Bluetooth v3.0 technologiją. Tačiau telefonu priedai ne visada būna po ranka.
Jei šį planšetinį kompiuterį naudotume pagal paskirtį, tuomet nebūtų taip graudžiai juokinga, nes techninė charakteristika ganėtinai nebloga. K3V2 1.2GHz quadcore Cortex-A9 procesorius, 1 GB darbinės atminties. Tačiau atlikus “Quadrant” testą, rezultatai itin didelio pasigėrėjimo jausmo nesukėlė. Kai kurie išmanieji telefonai lenkia šį planšetinį kompiuterį. Jei lygintume su išmaniaisiais telefonais, 8 GB vidinė atimtis, iš kurios vartotojui prieina tik apie 4,9 GB ir kamera 3.15 MP, 2048×1536 px be LED blykstės tikrai nenudžiugins. Fotografuojant prieblandoje ar tamsoje, ekrane visiškai nesimato fotografuojamas objektas. Tik nufotografavus galima peržiūrėti, kas gavosi. Prieblandoje 720p kokybe įrašinėti vaizdo beveik neįmanoma… Be papildomos micro SD kortelės daug video įrašų taip pat nepavyks išsaugoti. To paties objekto fotografuoto naktį ir dieną nuotraukos pateikiamos žemiau.
Galima gal pasidžiaugti tik plačiai apkalbėtu, dideliu, bet ne itin įspūdintų techninių parametrų 600 x 1024 pixels, 7.0″ (~170 ppi pixel density) lietimui jautriu ekranu, kuris tiks filmų peržiūrai, žaidimams ar naršymui internete. Tai bene vienintelis pranašumas lyginant su išmaniaisiais telefonais, tačiau IPS+ technologija negelbsti ir ~170 ppi tankis didelio įspūdžio nesudarys.
Apibendrinant galima teigti, kad kaip ir buvo tikėtasi, didelis ir sunkus išmanusis telefonas “Huawei MediaPad 7 Vogue” turi itin talpų akumuliatorių, didelį ekraną ir gana gražų dizainą. Nors nuotraukų kokybė ir vidinė atmintis nenustebins, tačiau kaip biudžetinis planšetinis kompiuteris tikrai nėra prastas. Atmintį galima išplėsti su micro SD kortele. Na, o kamera… planšetės niekada nepasižymėjo aukštos kokybės nuotraukomis ar vaizdo įrašais.
[…] Originalus straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas android24.lt […]