Google Nexus 4

  Šioje apžvalgoje pristatysime ne ką kitą, o populiarųjį ir daugelio geidžiamą Google – LG kūrinį Nexus 4 išmanųjį telefoną. Kiek daugiau nei prieš pusmetį rinkoje pasirodęs telefonas sukėlė didelį šurmulį Android (ir ne tik) gerbėjų tarpe. Kadangi ir mums  atsirado galimybė testuoti Nexus 4, pabandysime detaliai pristatyti, apžvelgti ir įvertinti šį modelį.

Dizainas

Pristatysime juodąjį nexus 4 išmanųjį telefoną. Solidžios išvaizdos dizainas iš karto traukia akį. Simetriškos linijos, apvalinti kampai ir galinės nugarėlės tekstūra sukuria rimtą, klasikinį verslo klasės įvaizdį. Tai ne toks prietaisas kuriuo galėtų žavėtis rožinius megztukus vilkinčios ir mažyčius šunelius nešiojančios mergaitės, tačiau jis puikiai dera prie solidaus vartotojo įvaizdžio. Ekranui esant budėjimo rėžime jis yra beveik aklinai juodas ir puikiai susilieja su likusiu korpuso dizainu. Forma yra ypač patogi, todėl telefoną malonu laikyti ne tik rankoje bet ir kišenėje. Tvirta guma dengti telefono apvadai neleis išlysti prietaisui iš rankų, kas užtikrina saugesnį, patogesnį naudojimą. Integruotas galinis dangtelis sukuria tvirtumo jausmą, tačiau kita vertus tai tampa kliūtimi norint keisti bateriją, ar naudotis atsargine esant laukinėmis sąlygomis, nes tokios galimybės nėra. Sim kortelės stalčiukas taip pat labai sandarus ir atidaromas tik su specialiu kištuku pridedamu prie komplekto. Jo neturint taip pat galima naudotis ir itin plona adata. Viena vertus tai sandaru ir patvaru, tačiau norint dažnai keisti korteles, nėra patogiausias sprendimas. Taip pat aktualu tai, kad telefonas palaiko tik micro SIM korteles. Visgi tobulėjant ir keičiantis technologijoms tai yra normalu ir kiekvienas save gerbiantis Lietuvos mobilaus ryšio operatorius padės išspręsti šią problemą. 4,7 colio ekranas pilnai patenkina vartotojo poreikius (palyginimui Samsung S4 pasižymi 5 colių ekranu, Iphone 5 turi 4 colių dydžio ekraną). Šiame ekrane malonu žiūrėti vaizdinę medžiagą ne tik dėl patogaus dydžio bet ir todėl, kad jis pasižymi True HD, bei geba perteikti 16 mln. spalvų. Ekranas turi 768 x 1280 taškų skaičių, kas yra 320 taškų į colį tankis. Ekranas kokybiškai žiūrisi ne tik iš priekio, bet ir ekstremaliais kampais, t.y tiek iš šono, tiek iš viršaus ar apačios. Spalvos ryškios, šviesios ir vaizdai labai detalūs. Tvirtumo ekranui suteikia Gorilla Glass 2 stiklas, dėl kurio tvirtumo abejonių nekyla (internete gausu crash test`ų, kuriuose puikiai matomas skirtumas lyginant su prastesnių medžiagų gaminiais). Visgi telefono mėtyti nepatartume, nes ekranas nėra nedūžtantis, jis tiesiog gerokai tvirtesnis nei daugelis kitų rinkos gaminių.

Baterija

Turbūt vienas aktualiausių klausimų perkant naują telefoną yra baterijos tarnavimo laikas. Kaip ir daugelis galingiausių išmaniųjų telefonų, nexus 4 nepasižymi ypatingais duomenimis šioje srityje. Kita vertus energija nėra švaistoma veltui. Taigi, kiek valandų skirtingų procesų telpa į šiame modelyje integruotą 2100 mAh bateriją? Žiūrėti filmus šiame telefone tikrai malonu, tačiau baterija leis peržiūrėti ne daugiau trijų filmų. Trumpai tariant bendras video leidimo laikas siekia apie penkias valandas. Naršymas internete sunaudoja dar daugiau baterijos resursų taigi galutinis rezultatas yra apie keturias su puse valandos vienu įkrovimu. Patiems išbandyti maksimalios pokalbių trukmės neteko, tačiau remiantis gamintojo teikiama informacija ir keletu nešališkų testuotojų duomenimis pokalbių laikas siekia apie 14,5-15h. Taigi naudojant telefoną vidutinišku ar padidintu užimtumu, ko gero teks bateriją krauti maždaug kartą į parą.

Programinė pusė (Software)

Ko gero vienas didžiausių šio prietaiso kozerių išmaniųjų telefonų rinkoje yra operacinė sistema. Testuotasis modelis turi v4.2.2 (Jelly Bean) android operacinę sistemą. Ypač svarbu paminėti tai, jog Nexus yra google`o kūrinys, todėl visi atnaujinimai ir patobulinimai pirmiausiai atkeliauja būtent į nexus serijos prietaisų liniją. Kitaip tariant gaunate gryniausią ir naujausią produktą. Tiek iš techninės tiek iš programinės pusės viskas yra puikiai suderinta, todėl prietaisas veikia nepriekaištingai. Naudotojo sąsaja (liaudiškai tariant interfeisas) ypač atidirbtas ir kiekvienas prisilietimas bei judesys yra apdorotas iki paskutinio pixel`io. Telefonu naudotis yra patogu, lengva ir yra nemažai personalizuotos aplinkos kūrimo galimybių.

Kitas šaunus dalykas tai Google Now. Jo dėka galite telefonui užduoti klausimus tiek žodžiu, tiek ir raštu, ko pasekoje gaunamas detalus ir kokybiškas atsakymas. Balso atpažinimo kokybė tikrai neprasta, o pateikiami atsakymai pilnai patenkina vartotojo norus. Galima naudotis skirtingomis paieškų kortelėmis, pradedant artimiausiais ir svarbiausiais renginiais, baigiant orais, transporto informacija, lankytinom vietom ir kitais svarbiais dalykais. Negana to google Now naudojasi jūsų google profilio informacija, todėl pateikia tik išimtinai Jums aktualius informacinius pranešimus. Kitaip tariant tai vartotojo asmeninis patarėjas visais klausimais.

Kamera(-os)

Telefone yra įtaisytos dvi kameros, pirminė ir antrinė. Pagrindinė kamera geba fotografuoti 8 MP vaizdus, tuo tarpu antrinė – standartiškai 1,3 MP. Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių. Taip pat svarbu paminėti jog yra fotosferos ir panoramos rėžimai, bei HDR (high dynamic range). HDR, tai funkcija kurios dėka yra fiksuojami keli šviesesni ir tamsesni skirtingo kontrasto vaizdai, ko pasekoje gaunama viena bendra jungtinė detali nuotrauka. Dažniausiai ji geriau perteikia bendrą vaizdą ir daugeliui gali atrodyti tarsi būtų perdirbta fotoshop`u, dėl detalumo ir gyvumo.

IMG_20130630_192926

Šioje nuotraukoje HDR naudojamas nebuvo.

IMG_20130630_192918

Ši nuotrauka daryta su HDR, todėl į objektyvą šviečianti saulė nesugadino nuotraukos ryškumo. Kiti pavyzdžiai:

IMG_20130630_182610_1

Judantys objektai (šiuo atveju vėliavos) nėra susilieję ar iškraipyti.

IMG_20130630_184153

Standartinės nuotraukos pavyzdys esant gerom apšvietimo sąlygom.

Kamera valdoma keliais būdais. Vienas iš jų – valdymas per standartinį meniu paspaudus piktogramą apačioje (jo dėka galima rinktis kameros rėžimą), kitas, palietus pirštu ekrano vidurį, atsiranda apvalus meniu, kurio pagalba galima patogiai prieiti ir keisti pagrindinius fotografavimo nustatymus (ryškumas, blykstė ir pan.). Taip pat įdomu tai, jog galima fokusuoti skirtingas nuotraukos vietas, pirštu perkeliant objektyvo apskritimą ant norimo objekto ekrane. Jau įamžinus norimus vaizdus galite naudotis nuotraukų redagavimo funkcija, kuri leidžia karpyti nuotraukas, keisti spalvų toną, ar pridėti filtrus (ganėtinai panašu į instagram programą).

Techninė pusė (Hardware)

  Nexus 4 pasižymi itin galingu keturių branduolių 1,5 Ghz Krait procesoriumi, 2 Gb RAM operatyviąja atminti ir Adreno 320 GPU vaizdo plokšte. Trumpai tariant iš techninės pusės, tai aukščiausios klasės produktas. Testuojant telefono pajėgumą pasinaudojome nemokama Quadrant standard programos versija. Kaip matote šis telefonas surinko 4919 taškų, kas lyginant su savo pradininku Samsung nexus S yra gerokai pranašesnis rezultatas (Samsung`o nexusą matote lentelės apačioje). Kietasis diskas priklausomai nuo komplektacijos gali būti 8GB arba 16GB talpos. Visgi turima atmintimi teks apsiriboti, nes galimybės ją praplėsti šiame modelyje nėra.

Screenshot_2013-06-25-19-55-44

Išvados

Solidus dizainas, ypatingai detalus ir ryškus ekranas, nepaprastai didelė sparta, galia bei naujausia OS – tai esminiai dalykai kuriuos siūlo Nexus 4. Atmetus ganėtinai trumpoką baterijos gyvavimo trukmę, sąlyginai mažokai megapixel`ių turinčią 8 MP kamerą (lyginant su kitais aukščiausios klasės išmaniaisiais telefonais) ir nepraplečiamą atmintį, google nexus 4 žvelgiant šios dienos technologijų kontekste yra geidžiamas ir arti tobulumo esantis Google kūrinys. Kainos atžvilgiu jis pranoksta vartotojo lūkesčius, o be to galėtume teigti jog tai yra prieinamas ir be abejonės vienas iš pagrindinių Android klasės telefonų lyderių. Ne kas kitas o būtent Google žino, ko ieško šių dienų vartotojai. Jei jums reikia galingo ir kokybiško android`o, Nexus 4 yra būtent tai ko jūs ieškote.



5 komentarų

  1. silorak10 parašė:

    O wifi gerai traukia ? ir ar trečia ir ketvirta nuotrauka daryta su hdr ?

    • Karolis Kaminskas parašė:

      silorak10
      Taip, trečiojoje ir ketvirtojoje nuotraukoje taip pat naudojau HDR. Esant pageidavimui galėčiau dar persiųsti panoraminę foto darytą be HDR`o. Kokybė taip pat nebloga, tačiau asmeniškai aš nematau priežasties fotografuoti standartiškai, kai HDR`o dėka nuotraukos atrodo žymiai geriau Kas liečia Wi-fi, tai per ~ dvi savaites testavimo man VIENĄ KARTĄ be jokios priežasties dingo connection`as, tačiau pasijungiau iš naujo ir viskas toliau normaliai veikė… Vis gi nesu tikras ar čia telefono ar mano maršrutizatoriaus problema. Tikiuosi atsakymas padėjo.

  2. Livija M. parašė:

    Idomus veikimo budas su tom dviem kamerom.

  3. Denis Sazonov parašė:

    Labas Karoli, ačiū už mano telefono paprašymą 🙂
    Turiu jį nuo Gruodžio mėnesio, labai patenkintas. Tik parekomenduočiau imti 16GB versiją.

    • Karolis Kaminskas parašė:

      Sveikas, Denisai,
      Pilnai sutinku, mano asmeniniams poreikiams 8gb taip pat nepakaktų…

Rašyti komentarą

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas